Kto ma szanse obalić PiS? Tusk słabo, ale w tym sondażu jedna osoba może was zaskoczyć

Kto zasługuje na miano lidera opozycji i mógłby odsunąć PiS od władzy? Większość nie widzi takiej osoby. To wynik świeżego sondażu dla "Wprost". Część badanych wskazała jednak swoje typy. I tu czeka nas pewne zaskoczenie.

Po przeczytaniu wyników tego sondażu trudno nie odnieść wrażenia, że opozycja przeżywa kryzys. Aż 52 proc. ankietowanych na zlecenie "Wprost" twierdzi, że nie ma w kraju osoby, która zasługiwałaby na miano lidera opozycji i ma szanse odsunąć PiS od władzy. 

A co sądzą pozostali? Najwięcej osób nowego lidera opozycji widzi w nieobecnym od lat w polskiej polityce Donaldzie Tusku - pisze "Wprost". Ale jak na lidera ma on słabe notowania. W Tusku nadzieję na obalenie PiS zobaczyło tylko 13,7 proc. badanych, co może zaskakiwać - kiedy przyjechał niedawno do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze, witały go tłumy.

Drugie miejsce na podium - osoba spoza polityki

Dalej - pewne zaskoczenie. Wśród osób związanych z polityką znalazł się szef WOŚP, Jurek Owsiak. To niespodzianka dlatego, że jest mu co prawda z PiS nie po drodze, ale na polskiej scenie politycznej się nie udziela. Przyszłego lidera widzi w nim 9 proc.

Ostatnie miejsce na podium (z 6,9 proc.) przypadło bardzo aktywnemu, ale w polityce lokalnej, prezydentowi Słupska Robertowi Biedroniowi. Jest on wielkim krytykiem PiS-u. 

Widać więc, że prowadzący w sondażu mają skromne poparcie, ale i tak znaleźli się daleko przed Frasyniukiem (3,9 proc.) Schetyną (3,3 proc.) czy Wałęsą (1,7 proc.).

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w dniach 7-10 lipca.

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, politologów, działaczek feministycznych, ekonomistów i dyplomatów. Ebook jest dostępny w publio.pl >>

Partia Razem protestowała pod Pałacem Prezydenckim. "Działania PiS-u godzą w podstawowe prawa i wolności"

Więcej o:
Komentarze (572)
Kto ma szanse obalić PiS? Tusk słabo, ale w tym sondażu jedna osoba może was zaskoczyć
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 144 razy 82

  Palikot wam się nie podobał??? Był zbyt radykalny na te wasze katolskie umysły??? To w nagrodę macie faszystowskiego dyktatorka!!! Taką miniaturkę z drabinka...

 • st.bareja

  Oceniono 87 razy 51

  Z PiSem wygra przyroda. Lider tej parti ma już 68 lat. Nie prowadzi za higienicznego trybu życia. Więc pewnie już niedługo spocznie na Wawelu . A nie wychował delfina - więc PiSowcy zagryzą sie sami . Czego serdecznie wszystkim życzę.

 • maaac

  Oceniono 67 razy 51

  Niestety PZPR zawsze był jeden a opozycji wiele. Bo zamordyzm to zamordyzm a demokracja ma różne barwy. "jeden Przywódca Opozycji" mógł by być tylko w sytuacji jakby na jeden zamordyzm oferowano nam inny zamordyzm.

  Jak na razie zamiast klarować i szukać "przywódcy opozycji" szanowne opozycje może zajęły by się punktowaniem PiSu, a nie podgryzaniem się wzajemnie za w czasu.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 57 razy 31

  Studenci, droga redakcjo, studenci.... od "zarania dziejów" wszelkie zrywy buntu w wykonaniu inteligentnych, zdeterminowanych i nie powiązanych układami młodych ludzi mają sens i są wiarygodne. Pytanie zasadnicze: gdzie oni są ?........

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 44 razy 18

  W tym sprawa że 49 % to elektorat z "grzechu pierworodnego". !0% to lemingi a 10% elektoratu wychowanego na liberałów wyjechała za granicę, przewidując polskie piekło.Jak nas UE zostawi i u nas zasiedzą się Chińczycy i Ruskie to my się obudzimy i znów będziemy wychodzić z biedy 20 lat a do zachodu dojdziemy za 100 lat. Tylko po co. Macierewicz twierdzi, że u Ruskich super.

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 14

  Sondaże sobie a rzeczywistość sobie i kacza banda dobrze o tym wie , bo gdyby sondażom wierzyli to barierkami i hordami policji od suwerena by się nie odgradzała

 • placowy

  Oceniono 35 razy 11

  DOROTA STALIŃSKA !!!! ona ma ma charyzmę pokazała to na wiecu przed Sejmem, nie oszukujmy się trzeba nam młodych bez strachu, LIDER się dopiero wykuje, czasem trzeba czekać na niego ale nie zwalnia to OBYWATELI z działania za siebie i POLSKĘ tak więc nie oglądajmy się na liderów tylko sami bądźmy dla siebie prze de wszystkim twardymi obywatelami, świadomymi swoich praw i obowiązków. NIKT z LIDERÓW Obywatelu nie zatroszczy się o Polskę lepiej niż ty sam.

 • zioolo

  Oceniono 34 razy 10

  Nie mieszajcie owsiaka do polityki. Myślę że mógłby być najlepszym ministrem zdrowia albo nawet premierem bo talent organizacyjny ma. Ale polityka zniszczyłaby genialnego człowieka. Szukajmy dalej. Na ten czas Frasyniuk byłby dobry bo ma niewyparzony "pysk" jak żołnierze pisu a z bydłem warto jednak troche powalczyc na ich poziomie bo inaczej nie zrozumieją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX