Poseł Suski przemawiał na międzynarodowej konferencji. Po polsku i bez tłumacza

Poseł PiS Marek Suski wziął udział w konferencji w Bukareszcie, której tematem była m.in. współpraca Chin i państw europejskich. Polityk wygłosił przemówienie w j. polskim. - Nikt nie rozumiał ani słowa poza polską delegacją - komentował uczestnik wydarzenia.

W Bukareszcie trwa konferencja o nazwie "China-CEE Countries Political Parties Dialogue 2017", dotycząca dialogu politycznego Chin i państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Obecny na niej Piotr Kołomycki, działacz Platformy Obywatelskiej, zarejestrował moment, gdy na mównicy pojawił się poseł PiS Marek Suski. Jak twierdził Kołomycki, Suski pojawił się w zastępstwie za wicemarszałka Kukiz'15 Stanisława Tyszkę.

Suski opowiadał m.in. o jedwabnym szlaku. - Europa miała kiedyś swój bursztynowy szlak. Chcemy, żeby ten szlak był ponownie ożywiony, do tego potrzebna jest przychylność wszystkich regionów, które są dziś zgromadzone. Przecięcie tych dwóch szlaków spowoduje wspaniałe ożywienie gospodarcze - mówił poseł.

Kołomycki transmitował w internecie fragment wystąpienia posła PiS. - Pan poseł Suski nie zna ani jednego słowa w języku angielskim. Myślicie, że załatwili tłumacza, że organizatorów ktoś poinformował o takiej zmianie, że PiS tłumaczy załatwiło? Nie. Wszyscy zdjęli słuchawki, nikt nie rozumie ani słowa poza polską delegacją. Dyplomacja w wykonaniu PiS-u. Skandal, dramat, wstyd - komentował działacz PO.

Komentarze (388)
Poseł Suski przemawiał na międzynarodowej konferencji. Po polsku i bez tłumacza
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 66 razy 62

  O, k...! Przecież on nawet po polsku nie umie mówić!
  Czy pissorzeł pissintelektu coś wspomniał o niejakiej Katarynie Wielkiej (o jej adresie czy innych bliższych danych)?

 • fakiba

  Oceniono 64 razy 56

  Waszczu wysłał Carycę bo wykombinował , że taką osobitość wszyscy zrozumieją

 • sailor20170605

  Oceniono 50 razy 48

  Ciemnemu ludowi powiedzą, że Wolska wstaje z kolan i niech za granicą uczą się po Wolsku. Ciemny lud nie takie rzeczy łyka jak pelikan.

 • berek-oberek

  Oceniono 43 razy 41

  Może to i lepiej, że nikt nie tłumaczył, przynajmniej raz na głupca nie wyszedł.

 • def11

  Oceniono 48 razy 40

  Polska wstała z kolan i nie musi mówić po angielsku, niech polskiego się uczą w europie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX