Kurski nie wyjaśnił sprawy dziwnego podpisu w "Wiadomościach". Udał, że nie wie, o co chodzi

W maju "Wiadomości" TVP podpisały Tomasza Siemoniaka z PO jako "cień ministra obrony narodowej". O sprawę zapytał poseł Grzegorz Furgo. Prezes TVP Jacek Kurski wykorzystał jednak błąd w piśmie posła i nie wyjaśnił przyczyny.

W wyemitowanym 13 maja wydaniu "Wiadomości" w TVP poseł PO, były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, został podpisany na belce jako "cień ministra obrony narodowej".

- Wydaje mi się to bardzo infantylne. Niech oceniają to jednak telewidzowie - a oni oceniają to, przestając oglądać ten program. Wzruszam ramionami, to mój cały komentarz - mówił Siemoniak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Kurski: "Wiadomości" nie emitowały wypowiedzi

Między innymi o tę sprawę postanowił zapytać w interpelacji poseł klubu PO Grzegorz Furgo. Pismo trafiło do ministra kultury Piotra Glińskiego, a minister przekazał je do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski wbrew oczekiwaniom posła nie odniósł się jednak do nietypowego podpisu na belce w "Wiadomościach". A wszystko przez to, że Grzegorz Furgo pomylił w piśmie datę - zapytał nie o wydanie z 13 maja, a 14.

sejm.gov.pl

"W podanej przez Pana Posła dacie "Wiadomości" nie wyemitowały jakiejkolwiek wypowiedzi Tomasza Siemoniaka, a tym samym nie mógł on być podpisany w jakikolwiek sposób" - odpisał Kurski.

Więcej o: