Nieoficjalnie: dziennikarz Polskiego Radia wyrzucony po wywiadzie z premier Szydło

Wojciech Dąbrowski zwolniony z Polskiego Radia - podał branżowy portal 300polityka.pl. Powodem miał być wywiad z premier Szydło, w którym pytał m.in., czemu nie było jej w grupie, która spotkała się z Donaldem Trumpem. Wiceszef radiowej Jedynki twierdzi, że dziennikarz wziął urlop.

Powodem rozstania Polskiego Radia z dziennikarzem miał być piątkowy wywiad w "Sygnałach Dnia", w którym pytał premier np. o to, czemu nie było jej w grupie polskich polityków, którzy spotkali się z prezydentem Donaldem Trumpem. Stwierdził też, że była "w cieniu" na kongresie PiS i pytał o decyzję UNESCO w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.

 W naszym studiu pani premier Beata Szydło, wielka nieobecna wczorajszego spotkania z Donaldem Trumpem - zaczął odważnie dziennikarz.  - Jak to się stało, że nie było pani w grupie, która spotkała się z panem prezydentem? - pytał.  

Szydło zaczęła tłumaczyć, że jednak byłą obecna, bo przecież z prezydentem spotkała się na pl. Krasińskich. Dąbrowski jednak dalej drążył, że ministrowie jej rządu byli bardziej widoczni. Szydło znów zaczęła tłumaczyć, że formuła wizyty była inna, ale to nie zadowoliło prowadzącego.

Zostawmy na chwilę wizytę Trumpa. Tydzień temu na kongresie PiS była pani obecna ciałem, ale nic pani nie mówiła, to już kolejna taka sytuacja, gdy jest pani w cieniu. Jak pani to skomentuje? - dociekał dziennikarz.  

Pod koniec rozmowy przypomniał jeszcze, że publiczność gwizdała na Wałęsę podczas przemówienia prezydenta USA i spytał, czy żałuje, że do tego doszło. Szydło w tym momencie przypomniała miesięcznice smoleńskie i próbowała odwrócić uwagę twierdząc, że opozycja też musi się zastanowić nad swoim zachowaniem. 

I to właśnie te dwa, niewygodne pytania, miały być, według portalu 300polityka.pl powodem odsunięcia Dąbrowskiego.

Szefostwo radiowej Jedynki zaprzecza:- Wedle mojej wiedzy, Wojciech Dąbrowski wziął urlop. Nie zostałem poinformowany o jakiejś innej jego decyzji - powiedział w rozmowie z Pressem wiceszef radiowej Jedynki, Marek Mądrzejewski.

Dziennikarz owszem, jest na urlopie, ale przymusowym i został poinformowany, że nie ma już powrotu na antenę - wynika z kolei z informacji portalu 300polityka.pl.

W rozmowie z portalem w wpolityce.pl wypowiedział się sam Dąbrowski.

To prawda. Po porannym wywiadzie w piątek wieczorem zostałem wezwany na rozmowę. Poproszono mnie żebym wziął nieplanowany dwutygodniowy urlop już od poniedziałku. Potem poproszono żebym od razu wykorzystał swój zaplanowany urlop do 6 sierpnia - opowiada.

Potem miał usłyszeć, że "nie ma szans na powrót do „Sygnałów Dnia” i "właściwie powinien szukać sobie pracy".  

Co z decyzją UNESCO ws. Puszczy Białowieskiej? Szydło: Nie ma takiej decyzji >>>

Cały wywiad na nagraniu "Sygnałów Dnia":

 

Mało konkretów, dużo emocji. Przemówienie prezydenta Trumpa na placu Krasińskich