Przed Pałacem Prezydenckim nocą stanęły barierki. Przygotowanie do miesięcznicy smoleńskiej

Dziś przypada 87. miesięcznica katastrofy smoleńskiej, której obchody tradycyjnie odbędą się na Krakowskim Przedmieściu. Kontrmanifestację zapowiada organizacja Obywatele RP. Przed Pałacem Prezydenckim pojawiły się barierki.

Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu jest już otoczony barierkami. Pojawiły się one nocą z niedzieli na poniedziałek. To przygotowania do obchodów 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jak podaje Tvnwarszawa.pl, barierki ciągną się aż do Zamku Królewskiego, a autobusy są kierowane objazdami.

Tradycyjnie rano po mszy świętej prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z politykami i innymi uczestnikami odmówił modlitwę przed Pałacem Prezydenckim.

Wieczorne uroczystości rozpoczną się o godz. 19 mszą świętą w archikatedrze warszawskiej, później Krakowskim Przedmieściem pod Pałac przejdzie Marsz Pamięci. Kontrmanifestację zapowiada organizacja Obywatele RP.

W czasie czerwcowych obchodów na Krakowskim Przedmieściu, kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja usunęła kontrmanifestujących. Był wśród nich opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk. Zapowiada on udział także w dzisiejszym proteście. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na manifestacji nie pojawi się były prezydent Lech Wałęsa, który w weekend trafił do szpitala w związku z problemami z krążeniem.

"Władku, jestem z Tobą" - napisał dziś na Facebooku były prezydent.

Policja usunęła siłą blokujących Krakowskie Przedmieście. 86. miesięcznica smoleńska