Rydzyk broni ministrów. Ziobro, Szyszko i Macierewicz "poniewierani, jak nie wiem co"

Najbardziej znany redemptorysta i zarazem dyrektor Radia Maryja wstawił się za ministrami "atakowanymi przez media". Parlamentarzystów partii rządzącej zagrzewał słowami: "nie łamcie się!".

Słuchacze Radia Maryja zebrali się w niedzielę na Jasnej Górze, gdzie uroczyście zakończono coroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Po mszy głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk.

Jak podaje "Newsweek", dyrektor Radia Maryja apelował do parlamentarzystów PiS: "Nie łamcie się, jak będą was wyzywać!". Mówił też o ministrach, ostro i niesłusznie atakowanych.

Jak podkreślił, szef MON  Antoni Macierewicz jest "poniewierany, jak nie wiem co". Podobnie minister środowiska Jan Szyszko. "Może dlatego, że zna się na rzeczy" - mówił o. Rydzyk. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest, zdaniem redemptorysty, również  "poniewierany", ale przy tym "niezłomny".

Dyrektor Radia Maryja prosił też o modlitwę za ofiary katastrofy smoleńskiej oraz o "przemianę serca" tych, którzy do niej doprowadzili "może przez zaniedbania, a może świadome działania".

W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli rządu, m.in. ministrowie Ziobro, Macierewicz i szef MSWiA Mariusz Błaszczak, oraz parlamentarzystów PiS. Część z nich relacjonowało mszę na Twitterze, jak np. Joachim Brudziński, który skomentował nawet: "tu jest Polska".

Listy od Szydło i Dudy

W czasie uroczystości odczytano listy skierowane do uczestników pielgrzymki przez premier i prezydenta. 

Beata Szydło i Andrzej Duda dziękowali Radiu Maryja za "troskę o dobro Ojczyzny", "bycie wzorem postawy moralnej" oraz "rzetelne, profesjonalne, wiarygodne media".

Prezydent dziękował środowisku Radia Maryja za "wszystkie wspaniałe dzieła" i podtrzymywanie pamięci o bohaterskich Polakach. Podkreślił, że Radio Maryja, Telewizja Trwam i "Nasz Dziennik" "łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą".

Dobra zmiana czy niedobra?

Msza dla słuchaczy toruńskiej rozgłośni odbyła się także w sobotę, co relacjonowała "Gazeta Wyborcza". O. Rydzyk pytał m.in., co by było w Polsce bez Radia Maryja? I odpowiadał: - Już byśmy byli wszyscy zaczadzeni tymi mediami liberalno-lewicowymi!.

– O, pan senator – powiedział o. Rydzyk, gdy wypatrzył jednego z uczestników mszy. – Z żoną? A żona pierwsza i ostatnia? – zapytał. I kontynuował:

Bo w tym PiS-ie to też różnie: drugie, trzecie żony... Na tę prawicę też patrzcie, czy to jest naprawdę prawe. Patrzcie dobrze, bo jak żonie niewierny, to myślicie, że wyborcom będzie wierny?! Myślałby kto!

– Dobra zmiana czy niedobra? – pytał redemptorysta. – Jak oglądacie te wszystkie TVN-y i inne (nie będę wymieniał, żeby im reklamy nie robić), te wszystkie media, w których tylko nienawiść sączą do Polaków, do Polski, do Kościoła, do Radia Maryja też, to oglądajcie też Telewizję Trwam – zalecał. – I czytajcie porządną prasę – mówił, trzymając w ręku wydanie „Naszego Dziennika”.

Przekonywał, że spółki skarbu państwa nadal reklamują się "w mediach liberalno-lewicowych". – Jeśli tacy są szefowie w tych spółkach, to trzeba ich zmienić – mówił.

Podkreślał, że zmiana nie może być "kawałeczek dobra, a reszta niedobra". Te niedobre, to – jak mówił – niedziele, w które nadal nie obowiązuje zakaz handlu oraz lekcje religii umieszczone w planie zajęć na pierwszej lub ostatniej lekcji, przez co "całe klasy na nie nie chodzą".

Antoni Macierewicz tłumaczy, dlaczego protest w Sejmie zakończono dzięki Matce Boskiej Częstochowskiej

Więcej o:
Komentarze (162)
Rydzyk broni ministrów. Ziobro, Szyszko i Macierewicz "poniewierani, jak nie wiem co"
Zaloguj się
 • nnie

  Oceniono 15 razy 13

  Na powyższym przykładzie widać obludę TVP.
  O WOŚP 15 sekund, o pielgrzymce 4 reportaże.
  Przecież to też była prywatna impreza.

 • fakiba

  Oceniono 83 razy 13

  Szumowiny zawsze się kryły i poparcia sobie udzielały m a jak trzeba to i fałszowały dowody przestępstwa m muchomor ma tyle za brudnymi pazurami że musi popierać tych łobuzów bo wie że bez nich marnie skończy

 • wilenski11

  Oceniono 8 razy 6

  ograniczeni umysłowo pchają toruńskiemu złodziejowi kasę do kieszeni to ich chwali

 • nekia0000

  Oceniono 19 razy 1

  Co ten tłuścioch do polityki się miesza ? Różaniec i książeczka to powinno go interesować

 • Ela Thomas

  0

  Jasna Góra przestała być miejscem świętym a zaczęła być prywatnym miejscem do reklamy. Miejsce przy kotle już czeka

 • Oceniono 8 razy 0

  Płacą jemu z naszych podatków, rozbijaja limuzyny spieszac się do niego i co zapłacili za łamanie prawa, niszczenie przyrody, mordowanie bazantow, osłabienie obronności kraju, to będzie bronić swoich zywicieli. Wstyd.

 • rannie.kirsted

  Oceniono 10 razy 0

  Brudzinski "tu jest polska". Chyba wolska. Oni wstydu zadnego nie maja.stado aroganckich baranow

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 18 razy 0

  Jasna Góra - cel pielgrzymek ciemnych baranów.
  Co trzeba mieć w głowie zamiast mózgu, żeby słuchać takiego imbecyla jak Tadeusz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX