Prezydent Andrzej Duda zajął stanowisko w sprawie zabawnego gifa z Agatą Dudą

Po przemówieniu Trumpa na placu Krasińskich Agata Duda ominęła wyciągniętą w jej kierunku dłoń Trumpa i najpierw podała rękę jego żonie Melanii. O sytuacji pisały nawet zagraniczne media. W końcu głos w sprawie zabrał też sam prezydent Andrzej Duda.

Informacja przebiła się nawet w Meksyku, gdzie Donald Trump - mówiąc delikatnie - nie cieszy się popularnością. Pisały o niej - oprócz polskich mediów - także m.in. The Guardian i BBC. 

Duda uścisnęła dłoń Trumpa, tyle że dopiero po podaniu ręki Melanii. Trudno powiedzieć, czy nie zauważyła wyciągniętej dłoni prezydenta USA, czy po prostu najpierw chciała podać rękę kobiecie. W sieci krążyło krótkie nagranie i gif z tej sytuacji. Media podkreślały, że Trump miał nietęgą minę. Nie chodziło im jednak o to, że Duda w ogóle nie podała ręki Trumpowi, tylko o kolejność.

Jednak to ten rozgłos wyraźnie nie spodobał się prezydentowi Dudzie.

Po angielsku zajął stanowisko w tej sprawie na swoim oficjalnym Twitterze.

- W opozycji do zaskakujących doniesień: moja żona uścisnęła ręce zarówno panu Trumpowi, jak i jego małżonce po tej wspaniałej wizycie. WALCZMY Z FAKE NEWSAMI - napisał na Twitterze. Na dowód opublikował też wideo z całego pożegnania z Trumpami.

Temat tak zwanych fake newsów (fałszywych wiadomości) pojawił się wcześniej na jego konferencji z Donaldem Trumpem. Trump atakował na niej CNN właśnie za podawanie fake newsów. Duda też pożalił się na rodzime media. Skarżył się, że jeden z kanałów telewizyjnych nie informował o jego wizycie w Chorwacji.

Zobacz najważniejsze momenty z wizyty Donalda Trumpa w Polsce >>>

Donald Trump przywitany z honorami. Ale Agata Duda mogła mu podpaść - spójrzcie tylko na jego minę

Więcej o: