Duda nie zdradza, co Trump powie na pl. Krasińskich. Mówi o pracach nad rewizytą

Prezydent Andrzej Duda nie chciał rano zdradzić w Polskim Radiu czy wie, co Donald Trump powie na pl. Krasińskich. Zdradził natomiast, że trwają prace nad jego rewizytą w Waszyngtonie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał rano w "Sygnałach Dnia" wagę wizyty Donalda Trumpa. Jak mówił, wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych zawsze wzmacnia pozycję kraju goszczącego. 

Duda zwrócił uwagę, że prezydent Trump zaczyna od Polski swą drugą zagraniczną podróż. - To duży powód do satysfakcji - powiedział prezydent. Dodał, że jest to potwierdzenie znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

USA gwarantem bezpieczeństwa

Wśród tematów porannej rozmowy z amerykańskim przywódcą Duda wymienił przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, w tym energetycznego, oraz gospodarcze. Prezydent powiedział, że chciałby, aby obecność w Polsce armii USA miała charakter stały. Liczy też na długofalową umowę na dostawy gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych.

Prezydent podkreślił, że Stany Zjednoczone są gwarantem bezpieczeństwa militarnego Europy. W tym kontekście powiedział, że Trump zna Polskę i naszą historię, a na kwestie bezpieczeństwa amerykańskiego patrzy przez pryzmat tego, co dzieje się w Europie.

W kontekście pozycji gospodarczej Andrzej Duda powiedział, że Polska bardzo dobrze się rozwija. - Dzisiaj raczej mówi się o Polakach wracających z zagranicy, niż o tych, którzy wyjeżdżają - powiedział.

Co powie Trump?

Prezydent był pytany o to, co Trump powie w przemówieniu na pl. Krasińskich. - Nie byłoby grzecznie, gdybym jako prezydent Rzeczypospolitej, ten który gości pana prezydenta Trumpa, mówił o tym, o czym pan prezydent będzie mówił w swoim wystąpieniu - powiedział Duda.

Dodał, że sądzi, iż Trump będzie mówił o różnych sprawach, a wystąpienie będzie skierowane nie tylko do Polaków, polskich polityków i ich gości, ale szerzej, do świata.

Na koniec prezydent był pytany czy trwają prace nad jego wizytą w Waszyngtonie. -Rozmawiamy o tym - powiedział.

Air Force One wylądował. Rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Trumpa w Polsce

Więcej o:
Komentarze (87)
Duda nie zdradza, co Trump powie na pl. Krasińskich. Mówi o pracach nad rewizytą
Zaloguj się
 • masz01

  Oceniono 22 razy 4

  "Duda nie zdradza co powie Trump"
  - bo skąd ma wiedzieć "co powie"
  - jedynie GW posiada ten fenomen, że wie co kto powie a nawet myśli...

 • smiki48

  Oceniono 7 razy 1

  czy jak Prezydent RP poleci do Waszyngtonu, to również duża część miasta zostanie zamknięta? Wątpię. Prezydent RP jest traktowany przez służby amerykańskie jak nic nie znaczący kacyk i dadzą mu eskortę czterech motocyklistów i to wszystko.

 • sytuacja_jest_troche_inna

  Oceniono 4 razy 0

  Mądry będzie chciał drogo sprzedać lub tanio kupić, Durny spiskować przeciwko mądrym i możnym. Komedia pomyłek.

 • realistas

  Oceniono 10 razy 0

  Trump nie przyjechał na zaproszenie Dudy tylko ambasady USA. Przyleciał przywieść świecidełka lennikowi.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 18 razy 0

  A kto reprezentuje Polskę na szczycie G20 w Hamburgu?

 • kroliklesny

  Oceniono 16 razy 0

  Sluchalem wywiadu. Okrutne bicie smietany. Ale najwazniejsze- czy prezydent powinien pozwalac sobie na klamstwa historyczne? Powiedzial, ze dwa panstwa rozpetaly II WS, Niemcy "i krotko potem" Rosja Sowiecka apadajac na Polske. Sorki Winnetou, ale wojna rozpoczela sie 1 wrzesnia. To ze 17 wrzesnia Rosja Sowiecka wkroczyla na wschod Polski bylo rezultatem polskich niepowodzen w wojnie. Nie mozna czegos rozpoczac ponad 2 tygodnie po debiucie jakiegos wydarzenia, w przeciwnym razie mielibysmy poczatek nr 1 i poczatek nr 2. A moze tak dla rownowago zachowac troche zimnej krwi i nie chwalic "sojusznika" z gory tylko ocenic po jego czynach? Tak jak ocenimy po czynach pana, prezydencie Dudo!

 • robywas

  Oceniono 16 razy 0

  No jak to o czym? O tematach trudnych.
  PAD wie, że są tematy trudne, i prezydent Trump powie, że są tematy trudne i nasz PAD się ucieszy, bo przecież wie, że są tematy trudne.

 • ador43

  Oceniono 20 razy 0

  I śniadanie w kiblu,nie wiem dlaczego jak widzę tego pajaca to muszę się wzryzgac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX