Z czego wynika niechęć do Donalda Trumpa? Szydło ma oryginalne wytłumaczenie

Premier Beata Szydło przekonywała w TVP, że wizyta Donalda Trumpa jest nie tylko sukcesem polskiej dyplomacji, ale przede wszystkim potwierdzeniem silnej pozycji naszego kraju. Zwróciła też uwagę na analogie między prezydentem USA a PiS.

Premier Beata Szydło wystąpiła w programie "Gość Wiadomości", po głównym wydaniu "Wiadomości" TVP1. Michał Adamczyk zapytał ją m.in. o to, z czego wynika "zauważalna niechęć części elit do amerykańskiego prezydenta". Premier odpowiedziała oryginalnie, porównując prezydenta USA do rządu PiS.

Donald Trump nie boi się mówić bardzo jasno i wyraźnie tego, co mówi Prawo i Sprawiedliwość i rząd Prawa i Sprawiedliwości. Że trzeba zająć się sprawami obywateli, że trzeba dbać o swój narodowy interes, że trzeba mówić o tym, że kapitał ma narodowość, trzeba dbać o bezpieczeństwo obywateli

- odparła Szydło. 

- Donald Trump rozbija pewne do tej pory ukute i wykute stereotypy i sieci powiązań różnego rodzaju lobby, które dominowały w polityce światowej i które czerpały z tego bardzo określone zyski - kontynuowała szefowa rządu.

Szydło powiedziała, że Trump buduje silną pozycję USA. - Stawia na tych partnerów, którzy podobnie jak on postrzegają współczesny świat, który zagubił się w poszukiwaniu fałszywych ideologii. Za tymi ideologiami stały określone, grube interesy gospodarcze - przekonywała premier.

"Pseudoelity" niezadowolone

Zdaniem Szydło "pseudoelity, które próbowały zdominować rzeczywistość" dzisiaj są z tego niezadowolone.

Pytana czy Trump wie, że polski rząd zgadza się w wielu sprawach z amerykańskim punktem widzenia, premier wyliczała liczne kontakty na różnych szczeblach z  dyplomacją USA. 

Podkreśliła, że polityka PiS jest bardzo jasna, jej priorytety to: bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy. - To dla Donalda Trumpa jest zbieżne z tym, jak postrzega politykę - powiedziała szefowa rządu. 

Wczoraj podobieństwo między Trumpem a PiS podkreślano w programie "Nie da się ukryć" Ewy Bugały na TVP Info.

Donald Trump wiele obiecał Polsce. Od tego czasu niewiele się jednak zmieniło

Więcej o:
Komentarze (108)
Z czego wynika niechęć do Donalda Trumpa? Szydło ma oryginalne wytłumaczenie
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 57 razy 9

  Widze, ze prawdziwi obroncy WOLNOSCI I DEMOKRACJI nie grzesza rozumem.
  Same inwektywy oraz bluzgi pod adresem premier Rzeczpospolitej wprost z rynsztoka, z ktorego to rynsztoka sami sie wywodzicie. Tam jest wasz poczatek. Wy naprawde nie macie nic ciekawego do napisania, nie mowiac o merytorycznej dyskusji. Zreszta ten portal to jeden wielki rynsztok i kloaka, w ktorej uwielbiacie sie babrac WY-PRAWDZIWI OBRONCY STRACONEJ WOLNOSCI I DEMOKRACJI, o ktorej to wolnosci i demokracji nie macie zielonego pojecia, ale bluzgi i inwektywy macie opanowane do perfekcji. Do roboty towarzysze. Za "naszom i waszom wolnosc":):):)

 • saves

  Oceniono 51 razy 7

  Gazeto, jak oceniasz uścisk dłoni Waszczykowskiemu? Za słaby? Za mocny? Dominujący? No jaki?

 • junkamm

  Oceniono 4 razy 0

  ty kłamliwa babo brocho szydło oby ci w gardle staneły te kłamstwa .

 • zig.rig

  Oceniono 4 razy 0

  27:1

 • cozabadziew

  Oceniono 8 razy 0

  Trump to typowy prawicowiec i przedsiębiorca, który najpierw osiągnął sukces finansowy a dopiero potem wziął się za politykę... A Pis to socjaliści bez jakiegokolwiek pojęcia o ekonomii, którzy tak naprawdę zaczęli się dorabiać dopiero po tym jak się dorwali do żłoba... Gdzie tu się doszukiwać analogii?

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, tak, D. Trump publicznie poda, że w Przecieszynie krety węgiel kopią a krowy nurkują za perłami.

 • sceptyk2009

  Oceniono 12 razy 0

  ... i z czego się cieszycie ?
  Zniesienia wiz jak nie było, tak dalej nie będzie.
  Nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja.
  A PIS dzielce winni - wszyscy jak jeden mąż -
  winni złożyć ''hołd PISpolski" Donaldowi T.
  i ucałować czubek czuba w wiernopoddańczym uwielbieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX