Kaczyński udzielił wywiadu Rachoniowi. "To, czego nie dokonali komuniści, udało się Tuskowi"

Po dzisiejszym kongresie PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Michałowi Rachoniowi. Zestaw tematów klasyczny: samozwańcze elity, Donald Tusk i inni wrogowie rządu.

Kaczyński powiedział Rachoniowi, że jest przygotowany na naciski z zagranicy ws. reformy sądownictwa. - Proszę sobie przypomnieć sprawę Trybunału Konstytucyjnego, która wciąż jest podnoszona w UE. W takiej rzeczywistości żyjemy - tłumaczył Rachoniowi.

- To, czego nie dokonali komuniści, udało się dokonać Tuskowi - oświadczył Kaczyński.

Zaraz potem rozwinął swoją myśl: - Przecież ZSSR wielokrotnie domagał się na zjazdach PZPR, żeby w Polsce były kołchozy, żeby Kościół został zepchnięty do kruchty, żeby marksizm zwyciężył w naukach społecznych. I mimo wszystko tego nie przeprowadzono. A teraz nawet w takich sprawach, jak TK żąda się od nas, żebyśmy działali, jak nam się powie z zewnątrz.

- 8 lat całkowitej podległości za rządów PO tak ośmieliło naszych partnerów, że uznali, że się można wtrącać w każdą sprawę - dorzucił.

Likwidacja postkomunizmu

- Czy pańskie dzisiejsze wystąpienie to zapowiedź likwidacji elementów postkomunizmu w Polsce? - pytał Kaczyńskiego Rachoń.
Nie mamy możliwości działać szerzej, ale polski przykład może oddziaływać i jeśli społeczeństwo będzie nam udzielało poparcia, to my postkomunizm zlikwidujemy, przynajmniej w naszym kraju. Może inni pójdą za nami - snuł plany Kaczyński.

PiS kontra elity

Prezes PiS skarżył się też na atakujące PiS elity - Gołym okiem widać, a raczej gołym uchem słychać, ten nieustanny atak osób, które same siebie określają jako elity. Ludzie polityki, ludzie kultury, "nadzwyczajna kasta", czyli prawnicy - oni wszyscy uważają się za tych uprzywilejowanych, bez których zgody nie można rządzić.

Dostało się też Komitetowi Obrony Demokracji: - Siły, które odwołują się do demokracji kwestionują prawo społeczeństwa do wyboru władzy i stwierdzają, że są skłonne tę władzę obalić i to z pomocą z zewnątrz. Mówią "ulica i zagranica" - czyli jakiś społeczny wybuch i wsparcie zagraniczne. To jakby powiedzieć "żadnej demokracji być nie może, wybory mogą się odbywać, ale to ma być fikcja. Tak naprawdę to my rządzimy wspierani z zagranicy".

Kaczyński stwierdził jednak, że z walki z elitami PiS wychodzi zwycięsko. - Powtórzyłem dziś moje pytanie sprzed roku: czy może istnieć rząd, którego elity nie akceptują? I drugie pytanie: czy może on naprawiać Rzeczpospolitą? Myśmy udowodnili, że na oba można odpowiedzieć pozytywnie - cieszył się.

"Słowa Schetyny na pograniczu groźby karalnej"

Na koniec wywiadu Rachoń poprosił Kaczyńskiego o odniesienie się do słów Grzegorza Schetyny. Lider PO powiedział pracownikom TVP: "odpowiecie za to, co robicie w tej chwili".

- To jest na pograniczu groźby karalnej. To ten wściekły sprzeciw wobec pluralizmu w mediach. Ci, którzy są po drugiej stronie mają przecież przewagę. Ale dziś nie mają tak szerokiego poparcia i społeczeństwo coraz więcej o nich wie. Nie są w stanie tego znieść -  skomentował prezes PiS.

Więcej o:
Komentarze (412)
Kaczyński udzielił wywiadu Rachoniowi. "To, czego nie dokonali komuniści, udało się Tuskowi"
Zaloguj się
 • xxx-111

  Oceniono 53 razy 27

  W przyszłym tygodniu sondaż i 55% dla PiS. Cóż z tego, że propagandą wiało. Lud tego nie sprawdzi, a wizja bliskiej szczęśliwości i sprawiedliwości mogła się suwerenowi podobać. Opozycja nie istnieje i oprócz świecących zębów lidera PO nic nie mają do pokazania i powiedzenia. Czarno to widzę.

 • romek sz

  Oceniono 95 razy 27

  Jarosław Kaczyński egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej (oba na "bardzo dobrze").

 • 31.februarius

  Oceniono 60 razy 10

  "Dostało się też Komitetowi Obrony Demokracji: - Siły, które odwołują się do demokracji kwestionują prawo społeczeństwa do wyboru władzy i stwierdzają, że są skłonne tę władzę obalić i to z pomocą z zewnątrz. Mówią "ulica i zagranica" - czyli jakiś społeczny wybuch i wsparcie zagraniczne. To jakby powiedzieć "żadnej demokracji być nie może, wybory mogą się odbywać, ale to ma być fikcja. Tak naprawdę to my rządzimy wspierani z zagranicy".

  A ty masz Fionę, he!!!

 • Audrey Dell

  Oceniono 40 razy 6

  Widzę, że amok zwolenników PełO, szKODziarzy, Nowoczesnych i takich tam odsuniętych od koryta sięgnął zenitu. Histeria ogłupiałej ze strachu najgłupszej w historii Polski totalnej opozycji jest całkiem zrozumiała. Jarek zmusił ich do takiego zachowania grożąc, że poszczuje ich kotem !

 • a1k5

  Oceniono 45 razy 5

  Niebieskiej / komunizm ma teraz taką barwę / lewackiej rewolucji nie będzie – nie ma kim robić!".
  " Mamy do czynienia z klasyczną kaleką sztafetą pokoleń, taką z życia wziętą. Dzieci „z dobrych domów” okazały się kompletnymi idiotami, nijak nie przystającymi talentem i inteligencją do swoich rodziców.
  Takie dokładnie są współczesne dzieci rewolucji, które nie mają żadnego zaplecza, żadnego dowództwa, a całym zamieszaniem rządzi bełkot i przypadek. Po co się katować socjologicznymi analizami, zwyczajnie spójrzcie na te twarze Petru, Gasiuk-Pihowicz, Kijowskiego, Kierwińskiego, Siemoniaka, Kraśki, czy Lisa. Te twarze mają zastąpić Kiszczaka i Jaruzelskiego? Nie są tego w stanie zrobić ostatni żywi, jak Miller i Kwaśniewski, bo nie mają kim robić, (...) Kto robi wiece? Janda, Kondrat, Olbrychski? Wypasione, nażarte stare misie, które się przez te 25 lat oblały tłuszczem i wyglądają na wiecu jak Ryszard Kalisz na wybiegu haute couture. Tak wygląda szpica rewolucji, za masy robią emerytowani szeregowcy esbeccy i dawni kaowcy.
  Na takiej mieliźnie ostatni żywi nic nie poradzą. Kwaśniewski i Miller to był drugi szereg, który potrafił doskonale odgrywać role, ale nie pisać scenariusze. O rewolucji można zapomnieć i leniwie przewracać się na drugi bok, z tymi ludźmi, z tymi „ideami”, Kaczyński ma co najmniej 8 lat królowania. Role się odwróciły, gdy stary układ zajmował się produkcją idiotów, którzy pójdą na rozkaz w obronie każdej afery, Pan Jarosław budował sztab i armię na starych zasadach. W sztabie elita, w armii wystarczą wierni. Dziś mamy prosto zdefiniowany front. Po jednej stronie zawodowa armia Jarosława, po drugiej zdemoralizowana partyzantka, która się ostała po rozbiciu wojsk Kiszczaka i Jaruzelskiego.".

 • wilenski11

  Oceniono 4 razy 4

  gej z żoliborza ma zamiar likwidować resztki komunizmu za pomocą komuchów i wprowadzania komunistycznego prawa

 • Audrey Dell

  Oceniono 22 razy 4

  Sam fakt, że taka partia jak PO, po tych wszystkich ośmioletnich aferach, korupcjach, machlojkach, wyłudzeniach VAT, wyłudzeniach kamienic, bezczelnych skokach na kasę obywateli (OFE !) bałaganie, zaniedbaniach (Smoleńsk), zaniechaniach, bezwarunkowej służalczości wobec Brukseli czy Berlina itd..itp. w ogóle ma jakiś elektorat, to jest ewenement!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX