Gowin: Lubię stawać w ringu. Mamy z Donaldem Tuskiem pewne rachunki niewyrównane

- Na razie nie ma dowodów, ani nawet poważnych przesłanek, że Donald Tusk blokował działania ABW zmierzające do położenia kresu funkcjonowaniu Amber Gold - mówi Jarosław Gowin w Radiu ZET. Wicepremier dodaje, że nie zagłosowałby za postawieniem Tuska przed Trybunałem Stanu.

Gość Radia ZET podkreślił, że w oparciu o wiedzę, którą ma ws. Donalda Tuska w kontekście piramidy finansowej Amber Gold, nie zagłosowałby za postawieniem byłego premiera przed Trybunałem Stanu.

Gdyby się okazało, mówię o sytuacji hipotetycznej, bo na razie dowodów na to nie ma, ani nawet nie ma jakiś poważnych przesłanek, ale gdyby się okazało, że Donald Tusk blokował działania, dajmy na to, ABW zmierzające do położenia kresu funkcjonowaniu Amber Gold, to oczywiście byłoby to podstawą do postawienia go, być może nawet nie przed Trybunałem Stanu. Ale znowu, mówimy o sytuacji hipotetycznej. Na razie pozwólmy działać komisji, zwłaszcza, że na jej czele stoi osoba, do której mam bardzo duże zaufanie, pani minister, poseł Wassermann

- powiedział w Radiu ZET Jarosław Gowin.

Na pytanie Konrada Piaseckiego, czy liczy, że działania komisji i prokuratury zablokują szefowi Rady Europejskiej powrót do polskiej polityki, Gowin odparł, że woli zmierzyć się z Tuskiem "twarzą w twarz".

- Ja lubię stawać w ringu, twarzą w twarz. Mamy z Donaldem Tuskiem pewne rachunki niewyrównane - przyznał polityk.

Według Gowina, dzisiejsza sytuacja polityczna w kraju pozwala mu przypuszczać, że z tej potyczki wyszedłby zwycięsko, ale jak dodał "trzeba podchodzić do polityki z pokorą".

Marek Suski Show, czyli jak poseł PiS ubarwia komisję ds. Amber Gold

Więcej o:
Komentarze (169)
Gowin: Lubię stawać w ringu. Mamy z Donaldem Tuskiem pewne rachunki niewyrównane
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 38 razy 8

  Tusk powiedział kiedyś, że Gowin to polityk z cyt."pozytywną szajbą", zresztą mówił tak o większości polityków ze swojej stajni, kiedy był głównym "ogierem państwa teoretycznego"
  Widocznie teraz szajba u Gowina niebezpiecznie się rozwija i "krul eŁuropy" bedzie musiał sobie przypomnieć wszystko o Gowinie. Przesłuchanie może być ostre:}
  Nazywam się Donald Tusk-malarz kominów, uczestnik Szansy na Sukces, były premier Polski, obecnie "krul eŁuropy", z zamiłowania kłamca i oszust:}

 • 1stanczyk

  Oceniono 33 razy 7

  Jeśli sam fakt urągającej wyborcom, szczegolnie tym, którzy na Tuska glosowali, rezygnacji z prestiżowej funkcji premiera w naszym kraju, by zając się, jak sam to, rezygnując ze startowania w wyborach prezydenckich w naszym kraju, w typowy dla chowanych na sowieckich wzorcach okraglostolowych zasrańców (bo deprecjonujący nasz najwyższy prezydencki urząd) sposób określił "pilnowaniem żyrandoli", nie w Warszawie tylko w Brukseli nie jest wystarczającym powodem by demokratycznie zablokować szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi powrót do polskiej polityki,to po trzykroć biada naszemu krajowi.

  Nie szanując siebie samych jak od 24 lat (od czasu wyjścia rosyjskich wojsk z naszego kraju) wyrosłe na sowieckich wzorcach okraglostolowe pokolenia podwórkowego, wyszczekanego "patriotyzmem" odmóżdżonego gowniarstwa nigdy nie będziemy szanowani przez kogokolwiek.

 • drdr2

  Oceniono 69 razy 7

  Wy gowin gracie w piątej lidze a Tusk w ekstraklasie, nie będzie więc okazji na wspólny pojedynek

 • jozbieszczad

  Oceniono 38 razy 4

  *****Wicepremier dodaje, że nie zagłosowałby za postawieniem Tuska przed Trybunałem Stanu.
  ***** w oparciu o wiedzę, którą ma

  Czas nadrobić zaległości .
  A jest wola do zdobycia większej wiedzy?

 • obatelwolski

  Oceniono 1 raz 1

  Od 1 lipca do 21 odpoczywam od pisdzielców.Rusza TdF.

 • 99venus

  Oceniono 3 razy 1

  narcystyczny pajac.

 • exhumed

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin = chorągiewka
  Jak PISuar przegra następne wybory to Pan po raz któryś przejdzie do obozu zwycięskiego?
  Mam więcej szacunku do Pana Prezesa bo chociaż stałą linię trzyma...

 • red.kris

  Oceniono 1 raz 1

  Ile jeszcze bredni powiedzą o Trybunale Stanu, ponownie wprowadzonego do polskiego systemu prawnego za czasów Jaruzelskiego? Czy ktokolwiek przed tym czymś stanął? Jak to mówią, "ku... ku...e łba nie urwie" :))

 • ajach

  Oceniono 5 razy 1

  "Mamy ze sobą pewne rachunki niewyrównane" - powiedziała mrówka do słonia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX