Dzień po premierze szef MON składa zawiadomienie. Chodzi o książkę "Macierewicz i jego tajemnice"

Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją książki Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice". Poinformował o tym wiceszef MON.

Jak powiedział wiceminister Michał Dworczyk, książka ta zawiera same kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia. Według niego ataki na Macierewicza nasilają się przed ważnymi dla bezpieczeństwa Polski wydarzeniami. Tak było według polityka PiS przed warszawskim szczytem NATO i przed ostatnim, brukselskim szczytem Sojuszu.

- Tak jest i dzisiaj, kiedy minister obrony narodowej w przeddzień spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych, spotkaniem, na którym mają być omawiane najważniejsze z punktu widzenia państwa polskiego kwestie jest brutalnie atakowany przy użyciu kłamstwa, pomówienia i oszczerstw - powiedział Dworczyk.

PO: oczekujemy wyjaśnień

Wcześniej podczas konferencji w Sejmie posłowie PO domagali się wyjaśnień od szefa MON. Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że książka opisuje osoby związane z Antonim Macierewiczem i jego współpracowników, wśród których są ludzie skazani za przeszłość agenturalną, współpracę ze służbami PRL a także ze służbami byłego Związku Radzieckiego i Rosji.

Grabiec podkreślił, że minister obrony ma dostęp do tajemnic państwowych i wojskowych i powinien być poza wszelkimi podejrzeniami. Powiedział, że Platforma Obywatelska oczekuje od Antoniego Macierewicza wyjaśnień dotyczących osób wskazanych w książce i powiązań ministra z tymi osobami. Platforma oczekuje też od polskich służb specjalnych podjęcia działań w celu wyjaśnienia powiązań osób z otoczenia Antoniego Macierewicza z tajnymi służbami obcych państw.

"Macierewicz i jego tajemnice"

Tomasz Piątek, dziennikarz "Gazety Wyborczej", zbadał koneksje ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Rezultaty swojego 1,5-rocznego śledztwa opublikował w książce "Macierewicz i jego tajemnice". Jak twierdzi wykazało ono powiązania obecnego szefa MON m.in. z rosyjskimi służbami wywiadowczymi i Kremlem. Premiera książki miała miejsce w poniedziałek.

"Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem" - tak opisuje swoją książkę autor.

"Macierewicz i jego tajemnice". Więcej o książce >>>

Więcej o:
Komentarze (511)
Dzień po premierze szef MON składa zawiadomienie. Chodzi o książkę "Macierewicz i jego tajemnice"
Zaloguj się
 • tukuche

  Oceniono 129 razy 59

  Dupsko PISdzielskie trole zabolało, ujadają jak wściekłe,!!
  Jak miło!!!!
  Hau hau !!

 • bbbzzz

  Oceniono 101 razy 41

  Czyżby książka opisywała prawdę? Bo coś dużo trolli broniących pis się tu zbiegło. I jakoś żaden nie odnosi się do zarzutów.

 • antyqrdupel

  Oceniono 103 razy 39

  żądna nowina, ja to piszę od ponad roku. Putin codziennie pije szampana widząc co robi jego pisbolszewia

 • earthboundmisfit

  Oceniono 85 razy 21

  Ależ musiał skowyt pójść z Nowogrodzkiej. Szefernaker rzucił wszystkie odwody do walki na forum.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 94 razy 20

  Wreszcie ktoś napisał prawdę o maciorze, największym szkodnikiem Polski zaraz po kaczyńskim i dudzie

 • behemot.02

  Oceniono 82 razy 18

  Chyba wszystkie trolle i PISu i z GRU rzuciły się na Piątka. A więc jest w ksiązce tyle prawdy, że zabolało. Oczywiście trolle nie mogą zaprzeczyć faktom, więc "heroinista", "wszystko kłamstwo", "zgłaszamy do prokuratury" itd. Prawda boli. Niemniej posłuszna prokuratura zrobi wszystko, by autora wysłać do sądu. Pytanie czy PISowi uda się roz...ć sądy i potulni sędziowie zrobią wszystko co każe im Partia (z Narodem, a Naród z Partią, dokłądnie jak w PRL).

 • szaja25

  Oceniono 116 razy 16

  Antoś, tak chętnie zaglądacie w cudze życiorysy, więc inni mówią sprawdzam, jak nie masz nic za uszami, to po co ta piana?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX