Giertych publikuje "samokrytykę" po imprezie. W swoim stylu - uszczypliwie o prezesie TVP

W niedzielę Roman Giertych urządził imprezę, podczas której sąsiedzi dwukrotnie wezwali policję, zgłaszając zakłócanie ciszy nocnej. Informacja o tym szybko rozprzestrzeniła się w mediach. Teraz Giertych postanowił zabrać głos.

"Aż trudno uwierzyć, że w tej sprawie chodzi o szanowanego mecenasa!" - grzmiał w poniedziałek "Super Express", pisząc o imprezie imieninowo-urodzinowej Romana Giertycha i jego żony, która odbyła się pod Warszawą. Sprawa szeroko odbiła się w mediach, skłaniając byłego ministra edukacji narodowej do wydania kąśliwego oświadczenia na Facebooku. Nazwał je "samokrytyką".

"Stawię się przed Komisją"

"Ja, Giertych Roman syn Macieja i Antoniny powalony brutalnymi faktami ujawnionymi dziś przez media (pół Teleexpressu poświęcono moim zbrodniom) postanowiłem ze skruchą przyznać się do winy i dokonać publicznej, dalszej autodenuncjacji" - zaczął prawnik. Następnie przyznał, że "dopuścił się zorganizowania imprezy", podczas której "zamiast marszów patriotycznych, żałobnych oraz pieśni wojskowych grano piosenki płoche, trzpiotne i cudzoziemskie" i w czasie której obecny był alkohol.

Następnie zaproponował, żeby została powołana "Komisja śledcza ds. zbadania przyczyn, przebiegu i skutków imprezy w domu państwa Giertych".

Z góry deklaruję, że stawię się przed Komisją i mam nadzieję, że Sejm powoła na jej przewodniczącego Marka Suskiego. Wówczas wrócimy do jego pytania o rachunek i będzie wiadomo, że chodziło o rachunek za imprezę, a on swoim bystrym. profetyckim umysłem już w środę wiedział o co pytać

 - napisał Giertych. Na koniec zasugerował, że zainteresowanie TVP tą sprawą wynika z zazdrości prezesa Jacka Kurskiego, który, w przeciwieństwie do takich polityków jak Kazimierz Marcinkiewicz czy Borys Budka, czy restauratorki Magdą Gessler, nie został na nią zaproszony. 

Więcej o: