Giertych publikuje "samokrytykę" po imprezie. W swoim stylu - uszczypliwie o prezesie TVP

W niedzielę Roman Giertych urządził imprezę, podczas której sąsiedzi dwukrotnie wezwali policję, zgłaszając zakłócanie ciszy nocnej. Informacja o tym szybko rozprzestrzeniła się w mediach. Teraz Giertych postanowił zabrać głos.

"Aż trudno uwierzyć, że w tej sprawie chodzi o szanowanego mecenasa!" - grzmiał w poniedziałek "Super Express", pisząc o imprezie imieninowo-urodzinowej Romana Giertycha i jego żony, która odbyła się pod Warszawą. Sprawa szeroko odbiła się w mediach, skłaniając byłego ministra edukacji narodowej do wydania kąśliwego oświadczenia na Facebooku. Nazwał je "samokrytyką".

"Stawię się przed Komisją"

"Ja, Giertych Roman syn Macieja i Antoniny powalony brutalnymi faktami ujawnionymi dziś przez media (pół Teleexpressu poświęcono moim zbrodniom) postanowiłem ze skruchą przyznać się do winy i dokonać publicznej, dalszej autodenuncjacji" - zaczął prawnik. Następnie przyznał, że "dopuścił się zorganizowania imprezy", podczas której "zamiast marszów patriotycznych, żałobnych oraz pieśni wojskowych grano piosenki płoche, trzpiotne i cudzoziemskie" i w czasie której obecny był alkohol.

Następnie zaproponował, żeby została powołana "Komisja śledcza ds. zbadania przyczyn, przebiegu i skutków imprezy w domu państwa Giertych".

Z góry deklaruję, że stawię się przed Komisją i mam nadzieję, że Sejm powoła na jej przewodniczącego Marka Suskiego. Wówczas wrócimy do jego pytania o rachunek i będzie wiadomo, że chodziło o rachunek za imprezę, a on swoim bystrym. profetyckim umysłem już w środę wiedział o co pytać

 - napisał Giertych. Na koniec zasugerował, że zainteresowanie TVP tą sprawą wynika z zazdrości prezesa Jacka Kurskiego, który, w przeciwieństwie do takich polityków jak Kazimierz Marcinkiewicz czy Borys Budka, czy restauratorki Magdą Gessler, nie został na nią zaproszony. 

Więcej o:
Komentarze (191)
Giertych publikuje "samokrytykę" po imprezie. W swoim stylu - uszczypliwie o prezesie TVP
Zaloguj się
 • robertos27

  Oceniono 87 razy 11

  I pomyśleć, że 10 lat temu Giertych był tu synonimem wszystkiego najgorszego, co może być obecne w polskiej polityce. Mundurki, becikowe, wszechpolacy. Dzisiaj dla czerskich jest autorytetem:))

 • ZX

  Oceniono 90 razy 10

  Błazen. Tak prześmiewczo mógłby pisać jakiś podpity Zenek, ale adwokatowi, i to jeszcze zatrudnianemu przez znane osoby, po prostu nie wypada.

 • onduma

  Oceniono 73 razy 9

  Jak widac papuga ma wielki szacunek do prawa poki nie dotyczy jego. Skad u tych prawnikow takie poczucie wyzszosci i bezkarnosci ?

 • 31.februarius

  Oceniono 44 razy 8

  A do duqy taka impreza, z Kaziem łod Marcinkiewiczów i Gesslerką! ...

 • blumkwist

  Oceniono 32 razy 8

  Giertycha za chwile olśni i okaże się, że sąsiedzi którym utrudniał sen balując nieprzytomnie po nocach, to są ludzie prezesa złośliwie wyznaczeni przez Kaczyńskiego na jego sąsiadów , żeby mu utrudniać lub wręcz uniemożliwiać prowadzenie nocnego życia towarzyskiego.

 • cichwoda

  Oceniono 72 razy 8

  ta komisja nazywa sie "Kolegum Do Spraw Wykroczen", za barbarzynskie zachowanie kara 15 miesiecy w zakladzie oczyszczania miasta. Budka, Nalecz, Gessler I Marcinkiewicz po 5 miesiecy na dworcach kolejowych I Okeciu szorowanie kibli

 • Factor 003

  Oceniono 39 razy 7

  Giertych miałeś takich gości na jakich zasłużyłeś. W tym towarzystwie można szybko zwiędnąć. Biedne kwiaty. Giertych jak można być takim ignorantem. Przecież wcześniej Ty tymi ludżmi i partiami gardziłeś. Czy chodzi Tobie tylko o to , żeby być na świeczniku i otaczać się tymi , którzy Ciebie prawdopodobnie fałszywie gloryfikują. Tam widać fałsz o obłudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX