Spotkanie Trump-Szydło byłoby czymś nadzwyczajnym? Wymowny komentarz Leszka Millera

Im bliżej wizyty Donalda Trumpa w Polsce, tym więcej pytań o to z kim spotka się amerykański prezydent, a z kim nie i dlaczego. Na to ostatnie próbował odpowiedzieć wiceszef MSZ, tłumacząc, że spotkanie Trump-Szydło byłoby czymś nadzwyczajnym. Zareagował b. premier Leszek Miller.

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański był pytany w TVN24, czy planowane jest spotkanie amerykańskiego prezydenta z premier Beatą Szydło. - To byłoby coś nadzwyczajnego, ponieważ dyplomatycznie odpowiednikiem prezydenta Trumpa jest prezydent Andrzej Duda - powiedział Szymański.

Dopytywany czy takie spotkanie jest możliwe, wiceszef MSZ odpowiedział: 

To jest możliwe, ale wydaje mi się, że nie ma takich planów, ponieważ to byłoby coś nadzwyczajnego, a nadzwyczajnych gestów tutaj już więcej chyba nie potrzebujemy.

Miller odpowiada

Do sprawy odniósł się były premier Leszek Miller, zamieszczając wymowny wpis na Twitterze, zilustrowany jego zdjęciem ze spotkania z prezydentem USA George'em W. Bushem i sekretarzem stanu Colinem Powellem: 

Podczas wizyt w Polsce w 2011 i 2014 roku poprzednik Trumpa, prezydent Barack Obama oprócz rozmów z prezydentem Bronisławem Komorowskim, spotykał się także z premierem Donaldem Tuskiem.

Trump nie spotka się z Kaczyńskim

Wiadomo, że Trump nie spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. W ostatnich dniach pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że prezes PiS miałby rozmawiać z prezydentem USA jeszcze przed Andrzejem Dudą. Wicemarszałek Senatu, były spin doctor PiS Adam Bielan nazwał te doniesienia "fake newsem", dodając, że Kaczyński nigdy nie starał się o takie spotkanie.

Trump w Polsce

Donald Trump przyleci do Polski 5 lipca wieczorem. Już na początku czerwca Biały Dom zapowiedział, że prezydent USA wygłosi 6 lipca ważne przemówienie. Jednak nie wiadomo było, gdzie. Administracja Trumpa miała do wyboru dwie lokalizacje: plac Piłsudskiego i plac Krasińskich. Amerykanie zdecydowali się na tę drugą lokalizację.

Prezydent USA spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Planowany jest także jego udział w szczycie państw Trójmorza.

Więcej o:
Komentarze (114)
Spotkanie Trump-Szydło byłoby czymś nadzwyczajnym? Wymowny komentarz Leszka Millera
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 41 razy 11

  A więc jednak, Trump przyjedzie do Polski aby nie spotkać się z Becią!
  No i jak wam, pisiniunieczki, co?!

 • Pisul Maximus

  Oceniono 52 razy 8

  To PO dbała o wizerunek i więcej miała pijarowców niż uczciwych ludzi w swoich szeregach. Pis o to nie dba a szkoda. Prezydent Usa po doborze ludzi z którymi chce rozmawiać będzie bardziej chciał zapewnić o tankowcach ze skroplonym gazem ze swojego kraju i żebyśmy zrezygnowali całkowicie z rosyjskiego gazu. Po części już to wyjawił grożąc państwom które chcą budować Nordstream 2 sankcjami.

  Merkel się podobno osrała. W końcu najwięksi z nami się liczą i o coś zabiegają. Jak że to inna polityka niż za tuska który najchętniej sprzedałby srebra rodowe nie pomijająć LOTu

 • clamcay

  Oceniono 32 razy 8

  co by nie gadać, na bank nie spodziewajmy się spotkania Kierownika z Nieuczesanym, gdyż jak zwykła żartować Pani Tusk "one Donald is more than enough!"

 • gateway65

  Oceniono 15 razy 7

  TRUMP JEST NA TYM SAMYM POZIOMIE CHAMSTWA CO PISIORY !!!

 • proteusz33

  Oceniono 29 razy 7

  Lesiu,pokaż te pudełka po butach które dostałeś od Busha

 • jozbieszczad

  Oceniono 45 razy 7

  ****Do sprawy odniósł się były premier Leszek Miller, zamieszczając wymowny wpis na Twitterze, zilustrowany jego zdjęciem ze spotkania z prezydentem USA George'em W. Bushem i sekretarzem stanu Colinem Powellem:  ***Podczas wizyt w Polsce w 2011 i 2014 roku poprzednik Trumpa, prezydent Barack Obama oprócz rozmów z prezydentem Bronisławem Komorowskim, spotykał się także z premierem Donaldem Tuskiem.

  Efy 16 z ofsetem ?
  Ps

  Kiedy kody i coś co można podczepić pod skrzydło?

 • slazur

  Oceniono 20 razy 4

  No i co z tego wynikało że post komuch spotykał się z tym czy tamtym, czy volksdeutsch Tusk? Powstały bazy wtedy w Polsce? Zniesiono wizy? Ale za to dostarczalismy bezpłatnie wojsko dla psychicznie chorego Busha na wszelkie fronty, jakie otwierał na świecie. W zamian za to Kwach miał odczyty wysoko płatne na uniwerkach w USA, oczywiście oficjalnie płaciły uczelnie:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX