Prezes TVP na festiwalu disco polo. Kiedy na scenie pojawia się Zenek, Kurski daje się porwać

Prezes TVP Jacek Kurski jest znany ze swojego zamiłowania do disco polo. W piątek brał udział w Śląskim Festiwalu Disco Polo, na którym gościem specjalnym był ulubieniec Kurskiego - lider zespołu Akcent Zenon Martyniuk.

W piątek 23 czerwca miłośnicy disco polo zjechali do Katowic, gdzie odbyła się druga edycja Śląskiego Festiwalu Disco Polo. Na scenie pojawiły się m.in. zespoły: Boys,, Defis, Łobuzy, Milano i Top Girls. Gwoździem programu był jednak występ zespołu Akcent, którego wokalista Zenon Martyniuk obchodził 48. urodziny. Prezes TVP Jacek Kurski wyjątkowo dobrze bawił się przy dźwiękach utworu "Przez twe oczy zielone".

 

"Dosyć z tą hipokryzją"

O tym, że Kurski darzy Zenona Martyniuka, lidera zespołu Akcent, szczególną sympatią, wiadomo już od jakiegoś czasu. Wokalista był gwiazdą ostatniego Sylwestra w Dwójce, podczas którego miał okazję porozmawiać z prezesem TVP. - Tak się cieszę. Wszędzie mówię, że dosyć z tą hipokryzją, z tym udawaniem, że to jest jakiś gorszy gatunek muzyki - mówił zachwycony Kurski, który nazywał Martyniuka "Ekscelencją". Chwilę później panowie wspólnie odśpiewali kawałek "Taką cię wyśniłem".

Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. "To pana prezesa ulubiona piosenka, tak?" To trzeba zobaczyć!

Jacek Kurski zadbał o odpowiednią ekspozycję disco polo w ramówce TVP2. Od kwietnia można tam obejrzeć serię programów dokumentalnych o disco polo pod nazwą "Discopoland". - Zanurzenie w subkulturze, bez drwiny i na poważnie - mówił portalowi wirtualnemedia.pl, obiecując, że jeszcze przyjdzie czas na "twardy, discopolowy show". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (196)
Prezes TVP na festiwalu disco polo. Kiedy na scenie pojawia się Zenek, Kurski daje się porwać
Zaloguj się
 • Bernie Douglas

  Oceniono 85 razy 13

  22 lata temu disco polo dało prezydenturę waszemu pupilkowi Kwaśniewskiemu. No ale teraz jest beeee bo słuchają go PiSowcy. Hipokryzja gazwybu odc. 354364.

 • maras63

  Oceniono 19 razy 9

  W czasie studiów moja córka dorabiała w jednej z bardziej wziętych knajpek przy Starym Rynku w Poznaniu. W piątkowe i sobotnie wieczory ruch był większy i w tej knajpce bylo mnóstwo gości, takich "młodych, wykształconych, z wielkiego miasta". Wieczory rozpoczynały się od fajnej muzyczki w modnych klimatach. Kilka godzin później ci sami goście, już lekko "rozebrani" przez alkohol żądali piosenek disco-polowych. To co najbardziej zdumiewało moją córkę to to, że większość znała teksty trzecich zwrotek.

 • Dysk Galaktyka

  Oceniono 63 razy 9

  Skandal, skandal Kurski śpiewał! Przeciągał i fałszował, skandal. Na Czerskiej wielkie poruszenie.

 • jozbieszczad

  Oceniono 46 razy 6

  Nie było chłopaków z DJ Bomb --to Ci ,którzy pomagali panu Tuskowi zakupy z supermarketu nieść w Brukseli ?

 • krzysio333

  Oceniono 58 razy 6

  Młody Tusk o takich artykułach w Wyborczej niedawno opowiadał. Faktycznie już nie macie o czym pisać?.

 • Piotr Duraj

  Oceniono 3 razy 1

  Toć to burak i prostak,jeszcze nie dawno biegał po wsi za krowimi ogonami na bosaka,a teraz pan ze słomą w butach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX