Prezes TVP na festiwalu disco polo. Kiedy na scenie pojawia się Zenek, Kurski daje się porwać

Prezes TVP Jacek Kurski jest znany ze swojego zamiłowania do disco polo. W piątek brał udział w Śląskim Festiwalu Disco Polo, na którym gościem specjalnym był ulubieniec Kurskiego - lider zespołu Akcent Zenon Martyniuk.

W piątek 23 czerwca miłośnicy disco polo zjechali do Katowic, gdzie odbyła się druga edycja Śląskiego Festiwalu Disco Polo. Na scenie pojawiły się m.in. zespoły: Boys,, Defis, Łobuzy, Milano i Top Girls. Gwoździem programu był jednak występ zespołu Akcent, którego wokalista Zenon Martyniuk obchodził 48. urodziny. Prezes TVP Jacek Kurski wyjątkowo dobrze bawił się przy dźwiękach utworu "Przez twe oczy zielone".

 

"Dosyć z tą hipokryzją"

O tym, że Kurski darzy Zenona Martyniuka, lidera zespołu Akcent, szczególną sympatią, wiadomo już od jakiegoś czasu. Wokalista był gwiazdą ostatniego Sylwestra w Dwójce, podczas którego miał okazję porozmawiać z prezesem TVP. - Tak się cieszę. Wszędzie mówię, że dosyć z tą hipokryzją, z tym udawaniem, że to jest jakiś gorszy gatunek muzyki - mówił zachwycony Kurski, który nazywał Martyniuka "Ekscelencją". Chwilę później panowie wspólnie odśpiewali kawałek "Taką cię wyśniłem".

Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. "To pana prezesa ulubiona piosenka, tak?" To trzeba zobaczyć!

Jacek Kurski zadbał o odpowiednią ekspozycję disco polo w ramówce TVP2. Od kwietnia można tam obejrzeć serię programów dokumentalnych o disco polo pod nazwą "Discopoland". - Zanurzenie w subkulturze, bez drwiny i na poważnie - mówił portalowi wirtualnemedia.pl, obiecując, że jeszcze przyjdzie czas na "twardy, discopolowy show". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: