Międlar znów wyrzucony z Wielkiej Brytanii. Podróżował ze skazanym za spalenie kukły Żyda

Po raz kolejny Jacek Międlar został zatrzymany na lotnisku w Luton. Jechał na manifestację nacjonalistycznej grupy Britain First. Oprócz niego zatrzymano również Miriam Shaded i Piotra Rybaka.

Jacek Międlar, jeden z czołowych działaczy związanych ze środowiskiem ONR, został dzisiaj rano zatrzymany na lotnisku Londyn-Luton. Międlar podróżował m.in. z Piotrem Rybakiem, który w listopadzie 2016 roku podpalił kukłę Żyda na wrocławskim rynku. Razem chcieli wziąć udział w antymuzułmańskiej manifestacji zorganizowanej przez nacjonalistyczną grupę Britain First.

CZYTAJ TEŻ: Spalił kukłę Żyda, został skazany na więzienie. Prokuratura chce obniżenia kary

"Mieli gotowy glejt"

Międlar zaraz po wylądowaniu zaczął nagrywać relacje na żywo ze swojego zatrzymania. Mijając funkcjonariuszy na lotnisku przygotowywał widzów, że zaraz zostanie wydalony z Wielkiej Brytanii - choć za pierwszym razem nikt się nim nie zainteresował. 

Na Twitterze poinformował, że Miriam Shaded, prezes fundacji Estera, również została zmuszona do opuszczenia Wielkiej Brytanii. "Mieli gotowy glejt jeszcze na Miriam i jej towarzysza. Dla nich Polska to ekstremizm" - pisał były ksiądz katolicki, od którego wypowiedzi episkopat odciął się jeszcze zanim ten przestał być kapłanem.

To już drugi raz, kiedy Międlarowi odmówiono wstępu do tego kraju. Podobna sytuacja miała miejsce w lutym tego roku.

ONR-owski ksiądz

Jacek Międlar do września 2016 roku był księdzem katolickim. Był znany z tego, że pojawiał się na manifestacjach ONR, a na kazaniach wyrażał poparcie dla idei szerzonych przez organizacje nacjonalistyczne. Wystąpił z kościoła po tym, jak episkopat parokrotnie skrytykował jego wypowiedzi, a następnie zakazał mu publicznych wystąpień. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (325)
Międlar znów wyrzucony z Wielkiej Brytanii. Podróżował ze skazanym za spalenie kukły Żyda
Zaloguj się
 • brajanu

  Oceniono 79 razy 11

  Co za paskudny brak tolerancji!
  Czy za zniszczenie zdjęcia z Kaczyńskim co miało miejsce na marszu kod tez jest zakaz wjazdu do uk?? Bo jakby nie było to w tym przypadku tez chodzi o zyda.

 • karrampa

  Oceniono 73 razy 9

  Po co się pchają do tego kalifatu, żaby narażać się na "atrakcje" jak w Arabii Saudyjskiej czy Pakistanie, to nie wiem.

 • jake210

  Oceniono 83 razy 9

  Że niby mają pluralizm i demokrację, a wychodzi że to raczej zwykła hipokryzja.... Islamistów, których doktryna religijna jest gorsza od faszyzmu i którzy wzniecają zamachy terrorystyczne otaczają opieką, ludzi o innych poglądach deportują... Ten chory kraj nie ma przyszłości.

 • szczurzec1

  Oceniono 72 razy 8

  A Miriam Shaded kogo spaliła, że jej nie wpuścili? Aha, nie kocha muslimów, więc takiej faszystki się do GB nie wpuści... Gdyby była imamem wzywającym do dżihadu potraktowano by ją łagodniej...

 • maxstirner

  Oceniono 80 razy 8

  Anglicy to absolutne mięczaki i maminsynki. W tym kraju nawet policja nie nosi broni. Poprawność polityczna tak zjadła im mózgi, że wolność słowa praktycznie nie istnieje. Nic dziwnego, że deportują tych co im przypominają kim sie stali, a wpuszczają tych co ich wciągają w jeszcze większy dół.

 • kolektywnie

  Oceniono 11 razy 7

  Właśnie tak załatwiają sprawy Brytyjczycy.Nie chcą kogoś w kraju to go wykopują już na przejściu granicznym.
  Mam nadzieję, że Włosi i Grecy wezmą sobie to pod rozwagę i zaczną wyrzucać nachodżców już na granicy,konfiskować łodzie i je niszczyć a przemytników(czytaj:organizacje pozarządowe)karać drakońskimi mandatami i karami więzienia.

  Reszta krajów powinna wspomłóc ich starania wysyłając okręty wojenne do patrolowania wód międzynarodowych i zawracani łodzi do Afryki.

 • polakww

  Oceniono 61 razy 7

  Czas ewangelizować europę zachodnią aby zeszła z drogi pogardy do białego człowieka, heteroseksualizmu i chrześcijaństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX