Brudziński: "Tusk to takie niemieckie popychle". Jedni piszą o "wstydzie", a prawica bije brawo

Nie milkną komentarze po niedawnym przemówieniu premier Beaty Szydło o Auschwitz. Politycy PiS robią teraz wszystko, by całą uwagę skupić na Donaldzie Tusku, który skrytykował jej wypowiedź.

Beata Szydło zakończyła w swoje niedawne wystąpienie o Auschwitz słowami: "To w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli". Część odebrała tę wypowiedź jako nawiązanie do bieżącej polityki i trwającego kryzysu uchodźczego, za co skrytykował ją m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Od tamtej pory politycy PiS przekonują, że były premier "paskudnie zaatakował" Szydło. Dziś dołączył do nich Joachim Brudziński, wiceprezes partii, który nie przebierał w słowach.

Donald Tusk w mojej opinii, ocenie - a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do pani premier polskiego rządu - jest takim niemieckim popychlem [od słowa "popychle" - red]

- mówił wicemarszałek Sejmu w TVP Info. Jego zdaniem Tusk zareagował na przemówienie Szydło "nerwowo i alergicznie". Powód? - Być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował, nazywając zbrodniarzy wprost: niemieckimi nazistami - argumentował Brudziński.

Emocje nie opadły nawet po programie. Brudziński wdał się wtedy na Twitterze w dyskusję z Bartoszem Wielińskim z "Gazety Wyborczej", który napisał: "A Pan Marszałek nie jest niczyim popychlem. Jest trybikiem". "Bardzo by Pan chciał sprowokować mnie do 'bana'. Ale ja tak lubię czytać te coraz bardziej nasycone frustracją Pana wpisy, że nic z tego" - odpowiedział polityk PiS.

Dyskusja Joachima Brudzińskiego i Bartosza WielińskiegoDyskusja Joachima Brudzińskiego i Bartosza Wielińskiego Fot. Twitter

Słowa Brudzińskiego doczekały się też wielu komentarzy m.in. pod filmem z jego wypowiedzią zamieszczonym przez TVP Info. "Nie każdy może piastować wysoki urząd, choć każdego można na wysoki urządź wynieść, jak widać" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. "To naprawdę jest dość podłe... Wstyd panie Marszałku. Wstyd" - stwierdził pan Piotr.

Tymczasem prawicowy serwis Niezalezna.pl nie kryje swojego zadowolenia. "Brawa dla Joachima Brudzińskiego za tę wypowiedź!" - czytamy na ich stronie internetowej.

Saryusz-Wolski o Tusku. "Pomyślałem: co za szmata" >>>

"Auschwitz jest lekcją tego, że trzeba robić wszystko, by chronić życie swoich obywateli". Fala krytyki po przemówieniu B. Szydło

Więcej o: