Brudziński: "Tusk to takie niemieckie popychle". Jedni piszą o "wstydzie", a prawica bije brawo

Nie milkną komentarze po niedawnym przemówieniu premier Beaty Szydło o Auschwitz. Politycy PiS robią teraz wszystko, by całą uwagę skupić na Donaldzie Tusku, który skrytykował jej wypowiedź.

Beata Szydło zakończyła w swoje niedawne wystąpienie o Auschwitz słowami: "To w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli". Część odebrała tę wypowiedź jako nawiązanie do bieżącej polityki i trwającego kryzysu uchodźczego, za co skrytykował ją m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Od tamtej pory politycy PiS przekonują, że były premier "paskudnie zaatakował" Szydło. Dziś dołączył do nich Joachim Brudziński, wiceprezes partii, który nie przebierał w słowach.

Donald Tusk w mojej opinii, ocenie - a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do pani premier polskiego rządu - jest takim niemieckim popychlem [od słowa "popychle" - red]

- mówił wicemarszałek Sejmu w TVP Info. Jego zdaniem Tusk zareagował na przemówienie Szydło "nerwowo i alergicznie". Powód? - Być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował, nazywając zbrodniarzy wprost: niemieckimi nazistami - argumentował Brudziński.

Emocje nie opadły nawet po programie. Brudziński wdał się wtedy na Twitterze w dyskusję z Bartoszem Wielińskim z "Gazety Wyborczej", który napisał: "A Pan Marszałek nie jest niczyim popychlem. Jest trybikiem". "Bardzo by Pan chciał sprowokować mnie do 'bana'. Ale ja tak lubię czytać te coraz bardziej nasycone frustracją Pana wpisy, że nic z tego" - odpowiedział polityk PiS.

Dyskusja Joachima Brudzińskiego i Bartosza WielińskiegoDyskusja Joachima Brudzińskiego i Bartosza Wielińskiego Fot. Twitter

Słowa Brudzińskiego doczekały się też wielu komentarzy m.in. pod filmem z jego wypowiedzią zamieszczonym przez TVP Info. "Nie każdy może piastować wysoki urząd, choć każdego można na wysoki urządź wynieść, jak widać" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. "To naprawdę jest dość podłe... Wstyd panie Marszałku. Wstyd" - stwierdził pan Piotr.

Tymczasem prawicowy serwis Niezalezna.pl nie kryje swojego zadowolenia. "Brawa dla Joachima Brudzińskiego za tę wypowiedź!" - czytamy na ich stronie internetowej.

Saryusz-Wolski o Tusku. "Pomyślałem: co za szmata" >>>

"Auschwitz jest lekcją tego, że trzeba robić wszystko, by chronić życie swoich obywateli". Fala krytyki po przemówieniu B. Szydło

Więcej o:
Komentarze (559)
Brudziński: "Tusk to takie niemieckie popychle". Jedni piszą o "wstydzie", a prawica bije brawo
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 173 razy 81

  Jedno pytanie "panie" brudziński...rodzina Pana Premiera Tuska wywodzi się z terenów zaboru pruskiego i byli prześladowani za polskość. Sądzi "pan" może, że łatwo było być Polakiem w zaborze pruskim ? Sądzi "pan", że to co prezentują obecnie rządzący to jest patriotyzm?
  Szkoda tylko, że ten pisowski "patriotyzm" niszczy prawdziwe prawo i sprawiedliwość i udając, że walczy z PRL wprowadza gwałtem nowy prawie dokładnie taki sam PRL i to do kompletu z tych najgorszych PRL-owskich czasów...no może nie tak całkiem dokładnie taki sam PRL, bo jeszcze do kompletu pełen katolskiej parszywej nienawiści, bigoterii, dewocji i podłości.

 • plastikpiokio

  Oceniono 154 razy 68

  a jojo to taki szczecinski złodziej trampek i adidasow ktory wyrosł na mężą stanu ale tylko złodziejskiego.

 • amoramo

  Oceniono 143 razy 59

  Brudziński to cham, nic nowego, zrobi wszystko, by przypodobać się kaczorowi i buraczanej większości Polaków

 • onuce-precz

  Oceniono 135 razy 49

  to niemieckie "popychle" załatwiło z merkel kilka miliardów euro z ostatniego rozdania budżetu unijnego. co załatwiło dla polski kaczorowe popychle?

 • timon87

  Oceniono 122 razy 36

  Jeśli Tusk to "niemieckie popychle", to Kaczyński, Brudziński i im podobni to zwykłe wyliniałe wycieraczki, na których wstyd buty wyczyścić.

 • pislamabad

  Oceniono 116 razy 34

  Żulik kradnący trampki w pociągu dał głos

 • lodzermensz1

  Oceniono 103 razy 25

  Brudziński Jojo to taki dresiarz, który przebrał się w garnitur i udaje polityka.
  Od tylu lat w polityce i nadal mówi "po polskiemu". Można wyciągnąć dresa z bramy, ake trydno wyciągnąć bramę z dresa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX