Kaczyński pisze list do klubów "GP". Tłumaczy w nim, skąd się bierze nienawiść do PiS-u

"Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski" - napisał w liście do członków klubów "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Spale trwa zjazd klubowiczów "GP".

W XII zjeździe klubów "Gazety Polskiej" w Spale uczestniczą politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele rządu. Na miejscu pojawił się m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, w programie przewidziano również wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W takcie zjazdu został także odczytany list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Treść opublikował portal Niezalezna.pl.

Kaczyński o barbarzyńcach

"My - obóz naprawy RP - konsekwentnie kroczymy wyznaczoną drogą, wprowadzając kolejne elementy programowej "dobrej zmiany". Oni - siły broniące starego porządku - tak jak wcześniej starają się nas powstrzymywać. Rożnica jest tylko taka, że my obejmujemy działaniem na rzecz budowy nowej Polski kolejne obszary naszego życia, a oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego" - napisał Kaczyński.

Prezes PiS nawiązał do ostatnich wydarzeń, do których doszło podczas obchodów czerwcowej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Kontrmanifestację zorganizowało wówczas stowarzyszenie Obywatele RP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Ci nowi barbarzyńcy nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar" - stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS: Skąd bierze się nienawiść?

Jarosław Kaczyński napisał, że zdaniem przeciwników PiS "demokracja jest tylko wtedy, gdy to oni sprawują władzę".

"Rodzi się pytanie: dlaczego tak się dzieje, skąd bierze się ta nienawiść? Odpowiedź nasuwa się prosta: dlatego, że się nie poddajemy. Dlatego, że nie wyhamowujemy. Dlatego, że nie zbaczamy z wytyczonej drogi" - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, bo to od nas zależy siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego, "wspanialszego" świata" - dodał.

Beata Szydło: Nie zrezygnujemy

W liście odczytanym przez ministra sportu Witolda Bańkę, premier Beata Szydło zapewniła, że jej rząd dokłada wszelkich starań, by spełnić pokładane w nim nadzieje. Napisała, że stawia on na gospodarkę, rozwój, bezpieczeństwo i rodzinę.

"Stawiamy na Polskę, która służyć będzie swym obywatelom. To wielkie zobowiązanie, którego podjęliśmy się w trosce o przyszłość naszych dzieci i z którego nie zrezygnujemy, gdyż wynika ono z realnych potrzeb Polaków" - napisała Beata Szydło.

Andrzej Duda: Jesteście społeczeństwem obywatelskim

Prezydent Andrzej Duda podziękował członkom Klubów "Gazety Polskiej" za ich zasługi dla prawicy oraz dla budowy postaw obywatelskich i propaństwowych.

- Jeżeli społeczeństwo obywatelskie to są ludzie, którzy gromadzą się po to, by myśleć o sprawach ojczyzny, by o tych sprawach mówić (...) to państwo właśnie jesteście społeczeństwem obywatelskim. I za to ogromnie dziękuję - mówił do zgromadzonych w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Prezydent zachęcał środowisko "Gazety Polskiej" do zastanowienia się nad zmianami ustrojowymi w kontekście planowanego na przyszły rok referendum konstytucyjnego. 

- To wasz głos ma tutaj podstawowe i fundamentalne znaczenie. Państwo powinno być ukształtowane tak jak wy tego chcecie (...) To konstytucja jest dla was, to nie wy jesteście do konstytucji - podkreślił.

Andrzej Duda w zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" uczestniczy po raz piąty. W czasie przemówienia prezydent wspominał swoje poprzednie spotkania z tym środowiskiem. Jak mówił, zawsze dawały mu one dodatkową siłę i energię do służby Polsce.

''Kaczyński się poddaje w wojnie światów''

Więcej o: