Kaczyński pisze list do klubów "GP". Tłumaczy w nim, skąd się bierze nienawiść do PiS-u

"Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski" - napisał w liście do członków klubów "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Spale trwa zjazd klubowiczów "GP".

W XII zjeździe klubów "Gazety Polskiej" w Spale uczestniczą politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele rządu. Na miejscu pojawił się m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, w programie przewidziano również wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W takcie zjazdu został także odczytany list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Treść opublikował portal Niezalezna.pl.

Kaczyński o barbarzyńcach

"My - obóz naprawy RP - konsekwentnie kroczymy wyznaczoną drogą, wprowadzając kolejne elementy programowej "dobrej zmiany". Oni - siły broniące starego porządku - tak jak wcześniej starają się nas powstrzymywać. Rożnica jest tylko taka, że my obejmujemy działaniem na rzecz budowy nowej Polski kolejne obszary naszego życia, a oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego" - napisał Kaczyński.

Prezes PiS nawiązał do ostatnich wydarzeń, do których doszło podczas obchodów czerwcowej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Kontrmanifestację zorganizowało wówczas stowarzyszenie Obywatele RP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Ci nowi barbarzyńcy nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar" - stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS: Skąd bierze się nienawiść?

Jarosław Kaczyński napisał, że zdaniem przeciwników PiS "demokracja jest tylko wtedy, gdy to oni sprawują władzę".

"Rodzi się pytanie: dlaczego tak się dzieje, skąd bierze się ta nienawiść? Odpowiedź nasuwa się prosta: dlatego, że się nie poddajemy. Dlatego, że nie wyhamowujemy. Dlatego, że nie zbaczamy z wytyczonej drogi" - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski, bo to od nas zależy siła oporu przeciw ideologicznej ofensywie wyznawców nowego, "wspanialszego" świata" - dodał.

Beata Szydło: Nie zrezygnujemy

W liście odczytanym przez ministra sportu Witolda Bańkę, premier Beata Szydło zapewniła, że jej rząd dokłada wszelkich starań, by spełnić pokładane w nim nadzieje. Napisała, że stawia on na gospodarkę, rozwój, bezpieczeństwo i rodzinę.

"Stawiamy na Polskę, która służyć będzie swym obywatelom. To wielkie zobowiązanie, którego podjęliśmy się w trosce o przyszłość naszych dzieci i z którego nie zrezygnujemy, gdyż wynika ono z realnych potrzeb Polaków" - napisała Beata Szydło.

Andrzej Duda: Jesteście społeczeństwem obywatelskim

Prezydent Andrzej Duda podziękował członkom Klubów "Gazety Polskiej" za ich zasługi dla prawicy oraz dla budowy postaw obywatelskich i propaństwowych.

- Jeżeli społeczeństwo obywatelskie to są ludzie, którzy gromadzą się po to, by myśleć o sprawach ojczyzny, by o tych sprawach mówić (...) to państwo właśnie jesteście społeczeństwem obywatelskim. I za to ogromnie dziękuję - mówił do zgromadzonych w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Prezydent zachęcał środowisko "Gazety Polskiej" do zastanowienia się nad zmianami ustrojowymi w kontekście planowanego na przyszły rok referendum konstytucyjnego. 

- To wasz głos ma tutaj podstawowe i fundamentalne znaczenie. Państwo powinno być ukształtowane tak jak wy tego chcecie (...) To konstytucja jest dla was, to nie wy jesteście do konstytucji - podkreślił.

Andrzej Duda w zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" uczestniczy po raz piąty. W czasie przemówienia prezydent wspominał swoje poprzednie spotkania z tym środowiskiem. Jak mówił, zawsze dawały mu one dodatkową siłę i energię do służby Polsce.

''Kaczyński się poddaje w wojnie światów''

Więcej o:
Komentarze (581)
Kaczyński pisze list do klubów "GP". Tłumaczy w nim, skąd się bierze nienawiść do PiS-u
Zaloguj się
 • stalowykij

  Oceniono 184 razy 54

  Przebudowa kraju? Facet, obstawianie etatów znajomymi królika to nepotyzm w najczystszej postaci. Wasza przebudowa skończy się za dwa lata, kiedy wszystkie Szydła, Misiewicze i Sadurskie "Suweren", wyśle tam gdzie ich miejsce, do głębokiej d..., przepraszam prowincji.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 178 razy 52

  No cóż, PAN Kaczyński, Człowiek Wolności i Pierwszego Sortu, jest na coraz bardziej zaawansowanym, psychotycznym odlocie.
  Najgrożniejsze jednak jest to, że ten odlot pasuje kilku milionom Polaków, zaczadziałych kaczyzmem.
  Czarno widzę.

 • ryslew2061

  Oceniono 146 razy 20

  Gdyby mi ktoś dał to wypracowanie i powiedział, że to wczesny Bierut, bez chwili wątpliwości zgodziłbym się. Ten sam styl i retoryka, identyczna treść.

 • pollako

  Oceniono 27 razy 19

  GP to banda Smoleńska z pod znaku krzyża podległa całkowicie Kościołowi Watykańskiemu bo to już nie jest Kościół Katolicki.

 • emeni

  Oceniono 21 razy 13

  Mnie PiS brzydzi głównie ze względu na wypasanie kościoła z budżetu i zblatowanie z tym szamaństwem, ale to mnie też brzydziło za PO, również wypasali, również na kolanach pocinali i plakiem przed biskupami zalegali. Tyle, że innymi.

  Druga rzecz, to brak w PiS odpowiedniej liczby giętkich, gładkich i elokwentnych hipokrytów, którzy przyswajając odpowiednią retorykę nie łupali by w tej Brukseli dzidą między oczy, tylko sprzedawali treść owiniętą w poprawnościową bawełnę, wtedy łatwiej by się im żyło. Nie można być neandertalem, trzeba szkolić fircykowatych dwulicusów, którzy nie będą wychodzić przed orkiestrę.

 • hegemon1234

  Oceniono 99 razy 7

  TW Balbina - bojownik o wolność i niepodległość Polski o zasługach porównywalnych do towarzysza Piotrowicza

 • jabbaryt

  Oceniono 22 razy 6

  Polska potrzebuje porządnej partii opozycyjnej wobec rzadow PIS. Ale PO czy PSL i reszta tej bandy to są organizacje przestepcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX