PiS próbował załagodzić, ale się nie udało. Światowe media o znikającym wpisie na Twitterze partii

Zagraniczne media informują o wpisie, który wczoraj pojawił się na koncie PiS na Twitterze i został usunięty. "Partia rządząca wykorzystała Twittera, by wygłosić deklarację przeciwko uchodźcom, ale szybko usunęła wpis, nazywając go "niefortunnym"" - piszą dziennikarze AP.

Komisja Europejska wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. Na przyjęcie 7 tys. osób w ramach systemu relokacji zgodził się poprzedni rząd, jednak nowa władza nie wywiązała się z tego zobowiązania.

Politycy PiS od dawna krytykują pomysł, by wszystkie kraje UE przyjęły część uchodźców, którzy w ostatnich latach przybyli do Włoch i Grecji.

Wczoraj na profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze pojawił się wpis, mający przekonywać do poglądów partii na sprawę uchodźców. Pokazano w nim wyniki badania dot. zadowolenia obywateli państw UE z tego, jak Unia rozwiązuje sprawę uchodźców. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Grafikę opatrzono komentarzem: "Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie".

Po ok. 40 minutach wpis usunięto i zastąpiono innym, gdzie nie było już zdania o "niechęci do uchodźców". Jednak do tego czasu wiele osób zdążyło zachować wpis.

Sytuację skomentował sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker (w kampanii PiS odpowiadał za media społecznościowe). "Poprzedni tweet był wyjątkowo niefortunnie napisany. Takie błędy nie powinny się zdarzać. Wnioski będą wyciągnięte" - napisał.

Informację o zamieszaniu wokół wpisu umieściła w swoich depeszach agencja informacyjna Associated Press. "Partia rządząca w Polsce wykorzystała Twittera, by wygłosić deklarację przeciwko uchodźcom, ale szybko usunęła wpis, nazywając go "niefortunnym"" - piszą dziennikarze AP.

Depeszę opublikowały zagraniczne media takie jak m.in. "The New York Times" i "Washington Post".

Kontrowersje po słowach Beaty Szydło

To już drugi w tym tygodniu przypadek, gdy kontrowersyjny wpis znika z twitterowego konta PiS. W środę szybko usunięto tweet z wypowiedzią premier Beaty Szydło dot. Auschwitz.

Jednak wiele to nie dało, gdyż nie była to pomyłka osoby odpowiedzialnej za konto partii, a słowa o tym, że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" rzeczywiście padły z ust Szydło i wywołały oburzenie.

Gowin mówi o "nasyceniu imigrantami w Polsce zwłaszcza z krajów islamskich". A Kraśko: Gdzie?!