Kuba Wojew鏚zki reaguje po s這wach Szyd這. Ma do niej tylko jedno pytanie

Kuba Wojew鏚zki w swoim wpisie na Facebooku zwr鏂i si bezpo鈔ednio do premier Beaty Szyd這. Jednym pytaniem wywo豉 setki komentarzy, a jego post udost瘼ni這 ju ponad 8 tys. os鏏.
Szanowna Pani Premier. Mam tylko jedno pytanie. Czy Pani jest tak słabo wykształcona czy tak podła? Obywatel Jakub Wojewódzki

- skomentował na swoim Facebooku znany celebryta i prezenter. I chociaż nie napisał wprost, o co mu chodzi, komentujący od razu dopatrzyli się nawiązania do wystąpienia premier na uroczystościach 77. rocznicy deportacji więźniów do Auschwitz. Od razu odezwali się nie tylko przeciwnicy PiS-u. Post Wojewódzkiego komentowali też zwolennicy rz康u i osoby zarzucające celebrycie stronniczość. 

Słowa Szydło wywołały oburzenie

Wypowiedź Beaty Szydło odbiła się szerokim echem. Premier powiedziała, że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli". 

Te słowa zostały odebrane jako nawiązanie do antyimigranckiej polityki polskiego rządu. Szydło była krytykowana za robienie polityki w miejscu związanym z tragedią tysięcy ludzi, którzy stracili tam życie. Niektórzy zarzucali premier, że nawiązała w swoim przemówieniu do retoryki Adolfa Hitlera, którego zbrodnie wynikały właśnie ze źle pojętej "ochrony obywateli" przed urojonym zagrożeniem ze strony Żydów. Statusu obywateli odmawiał on z kolei Żydom.

- Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Zarówno wypowiedź premier, jak i głosy oburzenia cytowały zagraniczne agencje informacyjne, Reuters, AFP i AP. Z depesz skorzystały media takie jak "Washington Post", ABC News czy France24.

- Jeżeli ktoś chce się doszukać złych intencji, może je znaleźć w każdej wypowiedzi. Proponuję wysłuchać całe wystąpienie Premier Beaty Szydło - odpowiadał na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.


ZOBACZ TEŻ: Jest symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. 77 lat temu przywieziono do Auschwitz pierwszy transport więźniów

Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Nie wszystkim politykom to się podoba

Wi璚ej o:
Komentarze (620)
Kuba Wojew鏚zki reaguje po s這wach Szyd這. Ma do niej tylko jedno pytanie
Zaloguj si
 • bart5554

  Oceniono 94 razy 12

  To w programie Wojew鏚zkiego wsadzono polsk flag w psie odchody..

  ==

  Ulica i zagranica ver. 2.0. Mechanizm nakr璚enia oburzenia po s這wach premier Szyd這 jest wr璚z prostacki, ale warto w ko鎍u dawa mu odp鏎

  Temat sporu wok馧 przedziwnego oburzenia na s這wa premier Beaty Szyd這 w Auschwitz wyczerpa w swoim tek軼ie Jacek Karnowski. Warto jednak zwr鏂i uwag na regularnie pojawiaj帷y si, prosty - by nie rzec: prostacki - mechanizm, kt鏎y ma rozbuja polsk 堯dk, a kt鏎y zosta wykorzystany przy wczorajszym przem闚ieniu szefowej polskiego rz康u.

  wpolityce.pl/polityka/344405-ulica-i-zagranica-ver-20-mechanizm-nakrecenia-oburzenia-po-slowach-premier-szydlo-jest-wrecz-prostacki-ale-warto-w-koncu-dawac-mu-odpor

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 62 razy 10

  Stary pierdziel Wojew鏚zki znany z tego, 瞠 dla ukrycia swojego gejostwa, z kt鏎ym nie mo瞠 si pogodzi pozuje na dymacza panienek m這dszych o po這w swojego wieku, a w wolnym czasie wsadza polskie chor庵iewki w psie g闚na. To dopiero autorytet dla pani premier...

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 55 razy 9

  Ale obrodzi這 "a速orytetami"!
  Splun望 spokojnie nie mo積a, 瞠by jakiemu nie naplu w rozdziawiony pysk!

 • kapsel1983

  Oceniono 38 razy 8

  Kuba Wojew鏚zki - cz這wiek, kt鏎y dla rozg這su nie waha si w這篡 polsk flag w imitacj psiej kupy (za co TVN musia zap豉ci 0,5 mln z kary) oraz osoba, kt鏎a wywo豉豉 mi璠zynarodowy skandal wypowiedziami o Ukrainkach. Gratuluj dobierania autorytet闚 przez Wyborcz.

 • malkontent58

  Oceniono 19 razy 7

  gra p鏊s這wek czyli sra p馧g堯wek i......wsadza polsk flag w 'Wojew鏚zkie" w swoje g...

 • andrzejbak

  Oceniono 14 razy 6

  Dlaczego kto mi skasowa post m闚i帷y o tym ze Wojew鏚zki wypowiada si jako 砰d a nie jako obywatel Polski...

 • endriu641

  Oceniono 16 razy 6

  Nie masz wykszta販onego nad Wojew鏚zkiego.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX