"To jest taka córka leśniczego". Szyszko zdradził, co zrobił z kopertą odesłaną przez Błaszczaka

Operator Polsat News zarejestrował rozmowę szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i ministra środowiska Jana Szyszki. Szyszko wręczył Błaszczakowi kopertę z listem. List wrócił jednak do ministra środowiska. Dziś okazuje się, że nie poleżał u niego zbyt długo.

Przed wczorajszym posiedzeniem rządu do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka podszedł minister środowiska Jan Szyszko, trzymający kopertę. Sytuację zarejestrowała telewizja Polsat News.

- To jest taka córka leśniczego... - zaczął Szyszko.

Minister Błaszczak odwrócił się w kierunku kamery.  - A to jest kamera Polsatu - zauważył szef MSWiA. - Proszę pana, ona prosiła, żebym panu to przekazał. Niech pan to przeczyta, dobrze? - poprosił minister środowiska. Mariusz Błaszczak wziął kopertę i obiecał, że zapozna się z jej treścią.

Sprawa wywołała ogromne zainteresowanie mediów, które zwróciły się zarówno do ministerstwa środowiska, jak i ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, z wnioskiem o udostępnienie treści listu.

Jak poinformowało wczoraj popołudniu MSWiA, Mariusz Błaszczak zwrócił korespondencję od ministra Jana Szyszki.

"Minister Mariusz Błaszczak poinformował ministra środowiska, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej. Jeżeli sprawa, którą przekazywał dziś minister środowiska, leży w kompetencjach szefa MSWiA, wówczas minister Mariusz Błaszczak chętnie się z nią zapozna, kiedy zostanie mu ona przekazana formalną drogą służbową" - czytamy w oświadczeniu MSWiA.

Minister środowiska poinformował dziś we wpisie na Facebooku, że nie jest już w posiadaniu koperty.

"Biuro poselskie prof. Jana Szyszko zwraca korespondencję do nadawcy z prośbą o skierowanie jej do właściwego organu" - czytamy w krótkim komunikacie.

Komentarze (158)
"To jest taka córka leśniczego". Szyszko zdradził, co zrobił z kopertą odesłaną przez Błaszczaka
Zaloguj się
 • furious07

  Oceniono 92 razy 14

  Wcześniej inny minister dostał inną kopertę.
  - To taki pomocnik aptekarza... Weź go. Możesz nawet kilkanaście razy...

 • 2random

  Oceniono 17 razy 11

  Boże, widzisz i nie grzmisz. Ten Szyszek to jakiś IDIOTA, któremu wujek Jarek dał stanowisko - nie za umiejętności ale za przynależność do partii i służalczość. Najpierw przed kamerami stara się załatwić sprawę w sposób urągający stanowisku, a potem zwraca do nadawcy. Doradców ma równie głupich. Kodeks Postępowania Administracyjnego jasno nakłada na organ obowiązek przekazania źle zaadresowanego pisma do właściwego organu - drogą służbową. Zwrot do nadawcy jest ostatecznym rozwiązaniem. Skoro Szyszek wiedział, do kogo pismo miało trafić, skoro to była sprawa dla ministra (wniosek, skarga, itp), to miał obowiązek postąpić zgodnie z art 65. Dopiero, gdyby nie był w stanie dostarczyć - bo nie wiedziałby, pismo byłoby niejasne, co uniemożliwiałoby rozstrzygnięcie gdzie ma trafić, to mógłby zwrócić do nadawcy. Wszyscy widzieli, że wiedział dokładnie gdzie miało trafić. Jeszcze raz - co za IDIOTA. Prawników ministerstwa uprasza się o rozum. Chyba nie chcecie przed sadem walczyć z obywatelem, który wyciągnie na światło dzienne wszystkie głupoty, które robicie ...

  Art. 65. § 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie.

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 25 razy 11

  Fajnie jakby stosowali takie standardy nie tylko przed kamerami.
  Zresztą dotyczy to też pozostałych partii.
  Pomarzyć można.

 • wilenski11

  Oceniono 17 razy 9

  no to córki leśniczych mają przej...bane, już tam płaszczak nie dopuści żeby za jego czasów jakaś taka córka zrobiła karierę

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 56 razy 8

  Wiadomo. Po co robić coś drogą oficjalną skoro można się umówić u Sowy i sobie porozmawiać przy imieninach. No ewentualnie można jakąś ustawkę przy śmietniku zrobić.

 • micro5

  Oceniono 7 razy 7

  Stare wraca , Młodzi nie pamiętają jak w czasie pochodów pierwszomajowych demonstrujący starali się wręczyć kopertę pierwszemu sekretarzowi stojącemu na trybunie z prośbą o załatwienie sprawy. Oto przykład jak stare wraca , jak ktoś co to ma we krwi i genach zawsze tak będzie postępował PiS szczególnie

 • jozbieszczad

  Oceniono 59 razy 7

  Podoba mi się ,jak robią sobie ja.. z "mediów" :)
  Tak trzymać .

  Ludzie afera --krzyknął Pawlak ( W sami swoi ) :)

 • emadox1327

  Oceniono 84 razy 6

  Ach ten Polsat.
  Gdyby nie kamera list doszedłby błyskawicznie jako "priorytet polecony"!

 • Lech Pawluk

  Oceniono 4 razy 4

  Czy na tym polegać ma dobra zmiana, kompromitacja i wstyd, co powinienem uczynić honorowy minister?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX