PO mówi o bojkocie TVP, bo nie chce być "mięsem armatnim". Ale chyba nie wszyscy o tym wiedzą

- Będziemy rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP - oświadczył Jan Grabiec w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl. Powodem ma być nieuczciwe traktowanie posłów opozycji.

Zmiana tematu programu tuż przed jego rozpoczęciem oraz odmawianie uczestnictwa niektórym posłom - to tylko część powodów, dla których posłowie Platformy Obywatelskiej zamierzają rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP. - Telewizja nie gra z nami fair - wyjaśnił w portalu wirtualnemedia.pl Jan Grabiec.

Przykład bojkotu można było zaobserwować chociażby w niedzielnym "Gościu Wiadomości", w którym nie pojawił się żaden przedstawiciel PO. Jak twierdził Michał Adamczyk*, stacja dzwoniła do "11 posłów, ale żaden nie chciał wystąpić w programie". Jednak już w poniedziałek w tym samym programie wystąpił senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski, a we wtorek w "Gościu Poranka" pojawił się Marcin Święcicki.

Grillowanie na wizji

Rzecznik Platformy skarżył się w wywiadzie, że politycy związani z tym klubem są zapraszani do programów na ostatnią chwilę "w dodatku na warunkach dyktowanych przez posłów PiS". - Gdy zgłaszamy swoich przedstawicieli, słyszymy, że posłowie strony rządowej nie chcą z nimi rozmawiać - mówił, wspominając, że chodzi np. o posła Michała Szczerbę.

"Wiadomości" TVP poświęciły Michałowi Szczerbie cały materiał. "Agresywna nadpobudliwość obraża naszych widzów"

Grabiec zauważył też, że tematy rozmów "jakimś cudem zmieniają się tuż przed wejściem na wizję", co utrudnia partii typowanie specjalistów, którzy powinni w nich uczestniczyć. - Gdy my wysyłamy eksperta od polityki zagranicznej, w ostatniej chwili okazuje się, że rozmowa będzie dotyczyć spraw wewnętrznych. Wydawcy programów wprowadzają naszych posłów w błąd - podkreślił i dodał, że posłowie PO mają dość "występowania w charakterze mięsa armatniego, osób do grillowania na wizji".

* Przepraszamy red. Krzysztofa Ziemca za omyłkowe przypisanie mu słów, których nie powiedział - w niedzielę nie prowadził programu "Gości Wiadomości" - redakcja.

Więcej o: