Nieoficjalnie: Radna PiS będzie nową szefową Kancelarii Prezydenta

Halina Szymańska ma zostać nową szefową Kancelarii Prezydenta - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Radna PiS zastąpiłaby na tym stanowisku ustępującą Małgorzatę Sadurską.

Halina Szymańska jest dziś wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz radną PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, gdzie jest wiceprzewodniczącą Komisji Budżetu i Spraw Samorządowych.

Jak czytamy na stronie sejmiku, Szymańska jest z wykształcenia lekarzem weterynarii - ukończyła dawną Akademię Rolniczą we Wrocławiu (dziś: Uniwersytet Przyrodniczy). Studiowała także prawo administracyjne i samorządowe. Ma za sobą również studia doktoranckie z zakresu nauk ekonomicznych. "Audytor, przedsiębiorca i wieloletni samorządowiec (były. burmistrz Łobza i były Starosta powiatu łobeskiego)" - głosi notatka dotycząca Szymańskiej.

Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński powiedział dziś jedynie, że Andrzej Duda powoła o 13:30 nowego szefa swojej kancelarii. Łapiński nie zdradził jednak przy tym żadnego nazwiska.

Zmiany w kancelarii Dudy

Jeśli informacje PAP się potwierdzą, Szymańska zastąpi na stanowisku Małgorzatę Sadurską. Dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta jest kandydatką do zarządu PZU, co potwierdził minister w kancelarii premiera Henryk Kowalczyk. Sadurska miałaby według informacji dziennikarzy zarabiać w nowym miejscu pracy nawet 90 tys. złotych miesięcznie.

Wicemarszałek ubolewa, że dziennikarze "krzywdzą" Sadurską. "Jest rękojmią PiS" >>>

Dziwne gesty i śmiechy. Prezydent Andrzej Duda na szczycie NATO zachowywał się bardzo specyficznie

Więcej o: