Awantura w studiu TVP. "Mam wrażenie, jakbym obserwował wizytę u psychiatry"

Ostatni program "Gość Wiadomości" w TVP to była jedna kilkunastominutowa polityczna awantura. Poseł PO Michał Szczerba starł się z prowadzącym Krzysztofem Ziemcem. Z kolei Szczerbę atakował poseł Kukiz'15.

- W naszym studiu dziś sytuacja wyjątkowa, bo przedstawiciele samej opozycji - zaczął Krzysztof Ziemiec, prowadzący program "Gość Wiadomości". To flagowy program polityczny Telewizji Polskiej, emitowany zaraz po głównym wydaniu "Wiadomości". Tym razem gościli w nim Piotr Grabowski z Kukiz'15 i Michał Szczerba z PO. Tego drugiego Ziemiec określił mianem "dawno niewidzianego".

Polityk przepytuje dziennikarza TVP

- Ja nie mam okazji oglądać "Wiadomości" TVPiS - zaczął swoją wypowiedź Szczerba. I dodał, że zaproszenie przyjął, bo był ciekawy, jakie pytania zada mu Ziemiec. 

I chciałbym zdać panu pytanie, czy nie ma pan problemów z codziennym goleniem się rano i spoglądaniem w lustro?

- wypalił polityk PO. - Nie mam problemów, nie mam problemów - zapewniał Ziemiec. Szczerba zarzucił mu, że jest "na usługach pisowskiej, propagandowej telewizji". Ziemiec zaprzeczył i dodał, że to prowadzący zadaje pytania gościom. 

Chciałbym zadać panu pytanie, dlaczego nie poinformowaliście o tym, że szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska zmienia właśnie pracę. Jej pensja będzie wynosiła 90 tysięcy?

- ciągnął Szczerba. Gospodarz programu odparł, że taka informacja była. - Za rzadko pan nas ogląda - dodał.

Ziemiec kontratakuje

Poseł PO zwrócił się do emerytów, mówiąc, że 90 tys. zł to jest "7,5-letnia wasza emerytura". - To jest państwo PiS - grzmiał. Ziemiec próbował tonować, a wreszcie stwierdził: - Rozumiem, że pan chce wykorzystać okazję na swoją propagandę

Później przeszli do rozmowy o protestach w sprawie miesięcznic smoleńskich. Do końca programu nie udało się jednak uniknąć spięć na linii Ziemiec-Szczerba. Ten pierwszy dociskał polityka o to, czemu PO "nie odetnie się" od protestów przeciw miesięcznicom smoleńskim, drugi wymieniał kolejne tematy, o których, jak stwierdził, TVP nie informowała.

Rozmowy między tą dwójką zdominowały program, jednak poseł Kukiz'15 też chciał mieć swoje 5 minut.

Mam wrażenie, jakbym obserwował wizytę u psychiatry

- komentował. Do Szczerby mówił: "niech się pan uspokoi, jest pan w transie". Stwierdził, że na próby zakłócania miesięcznic smoleńskich policja powinna odpowiedzieć "z całą stanowczością". PO zarzucał, że "próbuje wszcząć burdy na ulicy" i "reprezentuje interes Niemiec w Polsce". 

- Paweł Grabowski, Prawo i Sprawiedliwość, tak powinno się powiedzieć po tym spotkaniu - skwitował na koniec Szczerba. Grabowski odpowiedział: - Michał Szczerba, SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec). 

Jeśli wciąż macie ochotę zobaczyć więcej, cały program można znaleźć na stronie TVP.

CZYTAJ TEŻ: Niespokojnie na Krakowskim Przedmieściu. Policja wyniosła Władysława Frasyniuka >>>

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o: