To nie są zdjęcia ze zwykłego spotkania. Prezydent Duda właśnie dostał cenne relikwie

Andrzej Duda miał dziś w pałacu prezydenckim wyjątkowych gości. Spotkał się z rodziną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dostał od nich relikwie kapłana.

Spotkanie odbyło się w kaplicy pałacu prezydenckiego. Rodzina błogosławionego księdza Popiełuszki przekazała prezydentowi Andrzejowi Dudzie w małym, białym pudełeczku relikwie w złotej ramce. Prezydent przyjął je z uśmiechem. 

W oficjalnym komunikacie nie podano, jakie dokładnie relikwie otrzymał prezydent. W 2010 roku "Gazeta Wyborcza", ze z grobu kapelana "Solidarności" na warszawskim Żoliborzu pobrano "małe cząstki kości nadgarstka ks. Popiełuszki". Było to niedługo przed jego beatyfikacją. Miały trafić do kościołów w całej Polsce.

Ks. Popiełuszko, legenda opozycji, został beatyfikowany jako męczennik za wiarę. 19 października 1984 roku został uprowadzony, a następnie bestialsko zamordowany. 

W kaplicy prezydenckiej są już relikwie tzw. "Świętej Mamy", patronki życia poczętego. Parze prezydenckiej zostały przekazane podczas uroczystego spotkania >>>

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o: