Prezydent wybuczany w Gliwicach. Andrzej Duda dla przeciwników miał tylko jedno zdanie

Buczenie, gwizdy i transparent "Witamy Adriana" - tak część mieszkańców Gliwic powitała Andrzeja Dudę. Ich obecność nie pozostała niezauważona przez samego prezydenta.

Andrzej Duda rozpoczął dzisiejszą wizytę w Gliwicach od upamiętnienia powstańców śląskich, składając wieniec przy ich zbiorowej mogile. Kolejnym punktem dnia było spotkanie z mieszkańcami miasta. Nie przebiegło ono jednak po myśli prezydenta. Swój protest przygotowali m.in. zwolennicy KOD, którzy próbowali zakłócić przemówienie Dudy gwizdami, buczeniem i trąbieniem wuwuzeli.

Prezydent dostrzegł ich obecność, odnosząc się do nich tylko jednym zdaniem:

Bardzo dziękuję za liczne przybycie zarówno zwolenników, jak i tych, którzy w paru kwestiach mają odmienne niż ja zdanie na temat tego, jak powinny być prowadzone polskie sprawy

- mówił prezydent. Zwolennicy Dudy nagrodzili go za to brawami, ale przeciwnicy nie przerwali swojego protestu. Całość możecie zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez Kancelarię Prezydenta.

A tak wyglądało to z perspektywy protestujących:

Mimo ciągłych okrzyków "Marionetka!" czy "Konstytucja, konstytucja!" oraz gwizdów, prezydent niewzruszony kontynuował wystąpienie. Po kilkunastu minutach zszedł z podium, po czym dołączył do mieszkańców, którzy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcie lub dostać autograf.

Kolejny taki protest

To nie pierwszy raz, kiedy przeciwnicy prezydenta protestują w trakcie jego wystąpienia. Dwa dni temu podobna manifestacja czekała na Andrzeja Dudę przed wrocławskim hotelem Monopol, do którego prezydent wszedł ostatecznie innym wejściem. Podobnie było także podczas niedawnych Warszawskich Targów Książek, gdzie prezydenta "przywitano" okrzykami i egzemplarzami konstytucji.

Dziwne gesty i śmiechy. Prezydent Andrzej Duda na szczycie NATO zachowywał się bardzo specyficznie

Więcej o: