Były poseł Ruchu Palikota i SLD zatrzymany przez CBA. Miał wyłudzić 27 mln zł

• Były parlamentarzysta Jan C. oskarżony o wyłudzenie 27 mln zł• Polityk został dziś zatrzymany przez łódzką delegaturę CBA• Jan C. był w przeszłości posłem Ruchu Palikota i SLD

Byłemu posłowi Ruchu Palikota, a potem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Janowi C. postawiono zarzut wyłudzenia - został oskarżony o wyłudzenie 27 milionów złotych. Poinformował o tym na Twitterze Maciej Wąsik, zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Były polityk jest wśród trzech osób zatrzymanych dziś przez łódzką delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymani są zamieszani w obrót fikcyjnymi fakturami VAT - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Dowiedz się więcej:

Czego dotyczy śledztwo?

W śledztwie zatrzymanych jest już 30 osób. Straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności mogą sięgać 60 milionów złotych. Śledztwo prowadzone jest przeciwko wieloosobowej grupie zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur i ich sprzedażą, w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT, a także przywłaszczania pieniędzy i wyłudzania środków unijnych.

Jak sprawę komentuje SLD?

SLD zaapelowało do mediów o podawanie rzetelnych informacji ws. Jana C. "Jan C. został wybrany na posła RP z Komitetu Wyborczego Ruch Palikota. Do Sojuszu Lewicy Demokratycznej przystąpił w kwietniu 2015 roku. Po przegranych wyborach parlamentarnych rozstał się z SLD. Następnie związał się ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa Polska” Barbary Nowackiej, którego jest koordynatorem regionalnym w województwie świętokrzyskim oraz ze Stowarzyszeniem „Czas na Kielce”, których jest aktywnym członkiem" - czytamy w oświadczeniu partii.