Absurdalne wystąpienie na konferencji Szyszki i o. Rydzyka. "Ekologia odmianą zielonego nazizmu"

Na współfinansowanej przez państwo konferencji polscy leśnicy dowiedzieli się, że ekolodzy są "zielonymi nazistami" i chcą "zniszczyć dzieło Boga".

Setki leśników, przedstawiciele rządu, a także duchowni i myśliwi w połowie maja brali udział w konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”. Wydarzenie w Toruniu współorganizowała szkoła o. Tadeusza Rydzyka i Ministerstwo Środowiska, kierowane przez Jana Szykę. Dofinansowały ją m.in. Lasy Państwowe. Przeznaczyły na ten cel 120 tys. zł z funduszu leśnego, ujawnił portal Oko.press.

Tematami były m.in. związki kościoła z przyrodą i wsią, rola łowiectwa i leśnictwa w funkcjonowaniu wsi, cz też "łowiectwo a ochrona przyrody".

Wśród tematów wykładów pojawił się jeden odstający od reszt: „Filozoficzne podstawy animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”. Przedstawił go ks. prof. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W swoim dość zawiłym wystąpieniu ks. prof. Tadeusz Guz mówił myśli politycznej, ideologii (wspominając m.in. Marka i Hegla), krytykując "skrajną" i "totalną" nową lewicę. Ekologom ksiądz zarzucał "animizację" człowieka, co ma być -zdaniem duchownego - gorsze od nazizmu.

Ekologia to "odmiana zielonego nazizmu"

- Ci którzy tworzą tę tak zwaną ideologię zielonych wiedzą, że stawką jest być albo nie być. Oni opowiedzieli się za totalnym "nie być". Nawet Trzecia Rzesza Niemiecka, która jeszcze za coś pozytywnego uznała rasę, była dla nich zbyt mało radykalną - mówił ks. Guz. 

Ksiądz argumentował, cytując m.in. Arystotelesa i Cycerona, że człowiek ma prawo w zasadzie robić z naturą co chce i że istnieje ona po to, aby człowiek ją wykorzystywał. - Zwierzęta istnieją dla dobra ludzkiego - cytował poglądy sprzed dwóch tysięcy lat naukowiec. Późnej cytował też ministra środowiska Jana Szyszkę.

Ks. Guz oskarżał opisywana przez siebie ideologię o "chęć zniszczenia wszystkiego, co stworzył Bóg" i "zamach na ten piękny świat". Później poszedł dalej:

W ideologii ekologizmu jako zielonego, ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu dokonywana jest radykalna negacja Boga jako stworzyciela Polski, Polaków i Polek, zwierząt i roślin. Neomarksistowski nurt myślenia przechodzi dalej. Od totalnej opozycji względem Boga objawionego do częściowej animalizacji człowieka, aby go jednak ostatecznie doprowadzić do całkowitej zagłady. Jest kochani - a wiem co mówię -  ta ideologia odmianą zielonego nazizmu. Z tą jedną różnicą względem III Rzeszy Niemieckiej, że nawet jedna rasa ludzka, czyli germańska, już nie ma prawa do dalszego istnienia. 

- Ratujmy Polskę przed przebranym z czerwonej na zieloną szatę komunizmem - apelował pod koniec wystąpienia ksiądz. 

 

Naukowcy domagają się usunięcia księdza od wykładania

Wystąpienie skrytykowali obrończy przyrody i naukowcy, w tym Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska - podaje lubelska "Gazeta Wyborcza". 

- Nie rozumiem jak ksiądz profesor mógł coś takiego powiedzieć i jak ksiądz i biznesmen Tadeusz Rydzyk i minister środowiska mogli się temu z aprobatą i uśmiechem przysłuchiwać - mówi Gawlik .

Wraz z ponad 100 innymi aktywistami i naukowcami podpisał się on pod listem do władz KUL. Autorzy apelują w nim o odsunięcie ks. Guza od prowadzenia zajęć ze studentami. W przytoczonym przez "Gazetę Wyborczą" liście czytamy: 

Mowa nienawiści, którą z pewnością jest porównywanie ekologów do nazistów, nie może być publicznie akceptowana. Ks. prof. Guz zaprezentował poglądy zamknięte, szowinistyczne, pseudo-naukowe, sprzeczne z istotą chrześcijaństwa. Wygłosił swoje wystąpienie w języku totalitarnym - krucjaty, nienawiści.

Władze KUL nie odniosły się do kwestii odsunięcia ks. Guza od zajęć. Jednak rzeczniczka uczelni zapewniła, że zostanie on poproszony o wyjaśnienie swojej wypowiedzi i przeproszenie osób, które poczuły się urażone.

A teraz zobacz: Współpracownicy ministra Szyszko fantazjują o wysyłaniu ekologów i naukowców na Sybir

Współpracownicy ministra Szyszko fantazjują o wysyłaniu ekologów i naukowców na Sybir

Więcej o: