"Europa potrzebuje zdecydowanej i twardej postawy". Prezydent Duda po ataku w Londynie

• Prezydent Duda: Wyrazy współczucia dla Ofiar zamachów w Londynie• Andrzej Duda dodał, że Europa potrzebuje "zdecydowanej i twardej postawy"• To oświadczenie po sobotnim ataku terrorystycznym w centrum Londynu

"Wyrazy współczucia dla Ofiar zamachów w Londynie. Europa potrzebuje jedności i solidarności, ale też zdecydowanej i twardej postawy" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po tym, jak w sobotni wieczór w Londynie doszło do ataku terrorystycznego. "Przekazuję najszczersze wyrazy współczucia społeczeństwu i władzom Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" - napisał z kolei minister Antoni Macierewicz. Służby w Wielkiej Brytanii informują oficjalnie, że w ataku zginęło co najmniej siedem osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Dowiedz się więcej:

Co wydarzyło się wieczorem 3 czerwca w Londynie? 

W sobotę po godz. 23 na London Bridge, znajdującym się w centrum brytyjskiej stolicy, furgonetka wjechała w grupę pieszych. Most został zamknięty dla ruchu. Zamknięto również okoliczne stacje metra i pobliski dworzec. Następnie napastnicy przemieścili się w kierunku Borough Market. To miejsce, w którym znajdują się liczne bary i restauracje. Mężczyźni zaatakowali nożami przypadkowe osoby. Londyńska policja o godzinie 5 rano polskiego czasu podała, że zginęło co najmniej siedem osób, nie wliczając zabitych przez policję zamachowców, a 48 zostało rannych.

Van wjechał w pieszych w Londynie

Więcej o: