Pamiętacie świąteczne życzenia premier Szydło? Wiemy, ile kosztowało ich nagranie

"Zwycięstwa dobra nad złem" życzyła premier Beata Szydło w nagraniu, opublikowanym przed Wielkanocą. Wiemy, ile Kancelaria Premiera wydała na wyprodukowanie niespełna minutowego nagrania.

Dzieci malują pisanki, premier Szydło składa życzenia na tle ukwieconego okna. Tak wyglądało trwające 55 sekund nagranie z życzeniami wielkanocnymi szefowej rządu.

Klip opublikowano na oficjalnych kanałach KPRM i Beaty Szydło na Facebooku i Youtube. Obejrzało je tam w sumie ponad 100 tys. razy. 

Profil "dane publiczne" na Twitterze ujawnił, ile Kancelaria wydała na nagranie. Umowa z firmą, która wyprodukowała klip, opiewa na 18 tys. 450 zł. W jej ramach zapewniono nagranie, montaż i wypożyczenie "plomptera z obsługą" (to prawdopodobnie literówka i chodzi o prompter, urządzanie do wyświetlania tekstu osobie patrzącej w kamerę). 

Ludzie na Twitterze różnie oceniają ten wydatek KPRM. Dziennikarz Tomasz Sekielski? pisze o "niezłym wałku". Z kolei inne osoby zwracały uwagę, że nagranie wcale nie musiało być droższe od podobnych, tworzonych przez wcześniejsze ekipy rządzące. 

To nie pierwszy raz, gdy wydatki kancelarii Szydło przyciągnęły uwagę. W zeszłym roku KPRM wydała m.in. 104 tys. złotych na organizację organizację mini strefy kibica z okazji meczu Polska-Ukraina w ramach Europy 2016.

Więcej o: