Kolejne przemieszane szczątki ofiar smoleńskich. "To celowe działanie, by nas upokorzyć"

- To nie jest zwykła pomyłka i zwykłe niechlujstwo - komentuje kolejne doniesienia o przemieszanych szczątkach ofiar smoleńskich Jacek Świat. Jak podaje, w trumnie jego żony również znalazły się fragmenty ciał kogoś innego.

W ostatnich dniach głośno było o kolejnych przypadkach pomieszania szczątków w trumnach ofiar smoleńskich. W środę wdowiec po Aleksandrze Natalii-Świat poinformował na łamach "Gazety Polskiej Codziennie", że w trumnie jego żony "również wykryto szczątki innych osób". Rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik potwierdziła, że w grobie zidentyfikowano szczątki jednej innej ofiary.

"Symboliczna zemsta"

Zdaniem Jacka Świata doniesienia te wskazują na celowe zaniedbania. - To nie jest zwykła pomyłka i zwykłe niechlujstwo. To celowe działanie, by nas upokorzyć - stwierdził poseł PiS. - Nie jest przypadkiem, że w tak skandaliczny sposób zostały potraktowane ciała generałów. Myślę, że to rodzaj symbolicznej zemsty na NATO-wskich generałach - uważa, nawiązując do przemieszanych szczątków w trumnach gen. Potasińskiego i gen. Kwiatkowskiego.

Przykład Kubicy

Poseł Jacek Świat uważa też, że katastrofa smoleńska nie była "wielką masakrą" i obrażenia ciał ofiar nie powinny być "większe niż przy jakimś poważnym wypadku samochodowym". Jako przykład podaje wypadek Roberta Kubicy, który w 2007 roku z prędkością 300 km/godz uderzył w beton i przeżył.

Tak duże obrażenia ofiar raczej potwierdzają hipotezę zamachu niż hipotezę zwykłego wypadku. Ja przypomnę, Robert Kubica dokładnie z taką samą prędkością uderzył bolidem w betonową ścianę i wyszedł tylko z potłuczeniami

 - oświadczył we wtorek w Polsat News.

Przesłuchanie Ewy Kopacz

Była premier Ewa Kopacz została wezwana przez Prokuraturę Krajową na przesłuchanie w charakterze świadka. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej wyjaśniła, że śledztwo jest prowadzone ws. "niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudnianie postępowania polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiej".

Ekshumacja ciał pary prezydenckiej na Wawelu

Więcej o:
Komentarze (292)
Kolejne przemieszane szczątki ofiar smoleńskich. "To celowe działanie, by nas upokorzyć"
Zaloguj się
 • kyosunim

  Oceniono 65 razy 43

  Pamiętam, że strażak, który jako jeden z pierwszych znalazł się w Lesie Kabackim po katastrofie w '87, powiedział, że pierwsze co przyszło mu na myśl, to : "Gdzie są ci wszyscy ludzie? Gdzie oni się schowali?" Dopiero po chwili dotarło do niego, że wszyscy są na miejscu, tylko trzeba się dobrze przyjrzeć... Porównywanie katastrofy samolotu do wypadku bolidu jest idiotyczne.

 • szwampuch58

  Oceniono 60 razy 40

  Czy ten idiota wie na czym polega roznica budowy foteli w bolidzie F-1 a w samolocie?

 • newpatric

  Oceniono 55 razy 33

  Ja tez jestem zwolennikiem teorii zamachu.

  A teraz oddajcie odszkodowania, bo za zamach się NIE NALEŻĄ.

 • wheesy

  Oceniono 40 razy 20

  Przepraszam za porównanie, ale niech wrzuci kawałki mięsa na gulasz do maszynki do mielenia, a potem rozdziela na poszczególne świnie, z którego te kawałki pochodziły. Mniej więcej to samo jest z ciałami po takiej katastrofie lotniczej.
  Robert Kubica jechał samochodem, który ma specjalną klatkę bezpieczeństwa (monokok), która ma zabezpieczać kierowcę właśnie przed takimi zderzeniami + wiele innych zabezpieczeń, a TU-154 nie był projektowany do koszenia drzew i orania łąk stylem grzbietowym z gwarancją przeżycia załogi i pasażerów. Żaden samolot nie jest do tego projektowany.
  Jakim trzeba być zaślepieńcem i skończonym niedouczonym matołem, żeby do tego pustego łba nie mogła dotrzeć prosta informacja - PILOCI NIE MIELI PRAWA ZEJŚĆ TAK NISKO - ZŁAMALI 7- KROTNIE PROCEDURY LOTNICZE. Za śmierć tych ludzi odpowiada słynna polska bylejakość, myślenie jakoś-to-będzie, olewanie przepisów. Z tym wszystkim prawa fizyki ZAWSZE ZWYCIĘŻĄ, i tak było też tym razem. Nie da się napisać ustawy, która by je obaliła.

 • 47yahoo

  Oceniono 40 razy 20

  Powiedz prosto i wyraźnie , kto chciał ciebie upokorzyć w taki perfidny sposób ! no kto?

 • greg0.75

  Oceniono 37 razy 19

  Celowe upokorzenie, tyle że starannie zalutowane, żeby nikt się o nim nie dowiedział - ot, konstrukcja myślowa na miarę wybitnej pisowskiej inteligencji

 • ursus ursecki

  Oceniono 35 razy 19

  Hmm to teraz w samolotach montuje sie klatki jak w bolidach. Pasarzerowie w specjalnym kobminezonie byli oraz specjalnymi pasami przypieci jak Kubica? No tak mur beton zamach ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX