Prezydent Andrzej Duda odznaczył Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe. Jednym z wyróżnionych był samorządowiec o takim samym imieniu i nazwisku, jak nasza głowa państwa.

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi Andrzej Duda to burmistrz Kolna, od lat związany z lokalnym samorządem. Był też m.in. radnym i starostą.

Andrzej Duda odznaczony po raz kolejny

Burmistrz Andrzej Duda jest z wykształcenia inżynierem elektronikiem. Prywatnie - miłośnikiem łowiectwa (został uhonorowany - jak czytamy na stronie miasta - Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Łowiectwa") oraz wędkarstwa. 

Po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich burmistrz, w rozmowie z lokalnym Radiem Białystok przyznał, że już zaczęły się żarty ze zbieżności nazwisk. Mówił, że odebrał już nawet kilka telefonów z gratulacjami.

Kancelaria prezydenta udostępnia nagranie z tego wydarzenia. Odznaczenie Andrzeja Dudy przez prezydenta Dudę ok. 15 minuty:

 

Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do odznaczonych w dzień samorządu, dziękował za służbę dla mieszkańców, pełnioną nie tylko "od ósmej do szesnastej". Podkreślał, że to samorządowcy widzą Polskę najbliżej.

Pełna lista odznaczonych na stronie prezydenta >>>

Parlamentarzyści PiS na pielgrzymce u św. Andrzeja Boboli. Tak bawili się na Podkarpaciu

Więcej o: