Szydło mówi w Sejmie, nagle zaczyna grzmieć. "Europo, powstań z kolan i obudź się z letargu"

To miała być debata poświęcona szefowi MON. Miała, bo kiedy na mównicę weszła premier Beata Szydło, szybko zmieniła temat. I wystosowała niecodzienny apel do całej Europy.

Beata Szydło miała w środę bronić swojego ministra, Antoniego Macierewicza. Sejm rozpatrywał bowiem wniosek PO o jego odwołanie. Na początku swojego wystąpienia szefowa rządu trzymała się tematu. Jednak wkrótce przeszła do poniedziałkowego zamachu terrorystycznego w Manchesterze.

Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej!

- grzmiała premier Szydło. - Diametralna różnica między nami a opozycją jest taka, że rząd absolutnie nie zgadza się z utopią niekontrolowanego otwarcia granic. My potrafimy dostrzec zagrożenia stąd płynące - dodała.

Ale to nie był koniec. Jak mówiła, Polska "nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej". Podkreśliła, że terroryści posunęli się "o krok dalej", "bo uderzyli w najbardziej niewinnych i bezbronnych". - Uderzyli w dzieci. Chcecie się na to zgodzić? Chcecie doprowadzić do tego, by Polska była bezbronna? - pytała retorycznie posłów opozycji. W końcu zwróciła się z pytaniem - i apelem - do wszystkich krajów na kontynencie.

Dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!

- zakończyła swoje wystąpienie Szydło. Nowoczesna zapowiedziała już, że środowe wystąpienie premier zostanie zgłoszone do Komisji Etyki Poselskiej za "język straszący uchodźcami".

"Był moim guru". Dawni koledzy Antoniego Macierewicza są dziś jego największymi krytykami >>>

Więcej o:
Komentarze (577)
Szydło mówi w Sejmie, nagle zaczyna grzmieć. "Europo, powstań z kolan i obudź się z letargu"
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  Oceniono 28 razy 10

  Ależ tak kobieta jest tępa , do tego budowa i aparycja kloca , żenada i wstyd.

 • fleshless

  Oceniono 62 razy 10

  Szydle!
  Europa sobie bez Polski radę da.
  Polska bez Europy jest skazana na ruski but.

 • puella31

  Oceniono 28 razy 8

  Prymitywne, żenujące wystąpienie.

 • krysios

  Oceniono 36 razy 8

  Mówię, że w naszej kulturze nie ma miejsca dla muezinów, dla meczetów, dla rzekomych abstynentów, dla upokarzających czadorów, dla poniżających burek. A gdyby było takie miejsce, i tak bym go im odmówiła. Bo danie go im, oznaczałoby wyrzeczenie się naszej tożsamości, wykreślenie naszych osiągnięć. Byłoby pluciem na wolność, którą zdobyliśmy, cywilizację, którą zbudowaliśmy, dobrobyt, który udało nam się osiągnąć. Byłoby to sprzedawanie mojej ojczyzny.
  Oriana Fallaci – Wściekłość i duma

 • tadian

  Oceniono 29 razy 7

  Ile kasy wzieliscie polacy od tej znienawidzonej europy,???? Juz zapomnieliscie syf i brud na dworcach katolickiej polski, bloto poboczy,dziurawe drogi. Jestescie jak te prostytutki dac dupy i obmawiac, wole roznorodna europe niz faszystowska polske.

 • puella31

  Oceniono 21 razy 7

  Tego trudno słuchać. Prymitywne, żenujące wystąpienie.

 • Jerzy Zukrowski

  Oceniono 31 razy 7

  Buuuu, jaka ta opozycja jest zła, Buuuu, śmieją się ze mnie, buuuu, Jaruś, powiedz im coś. ... BUUUU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX