Wildstein ogląda w TVP relację z budowy i przeciera oczy ze zdumienia. "Jak za Gierka"

Natrętna propaganda przeistacza się w autoparodię - tak publicysta Bronisław Wildstein skrytykował serwis informacyjny w TVP Info. Jednym z dyrektorów w stacji jest jego syn - Dawid.

Publicysta Bronisław Wildstein w felietonie "Jak za Gierka" na portalu wpolityce.pl w ostrych słowach odniósł się do tego, co zobaczył w poniedziałek w porannym serwisie informacyjnym w TVP Info. "Rolą mediów, zwłaszcza sekcji informacyjnej jest relacjonowanie, a natrętna propaganda przeistacza się w autoparodię" - stwierdził Wildstein.

Serwis rozpoczął się od relacji na żywo z placu budowy w Białej Podlaskiej, gdzie powstają budynki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. - Specjalnie dla widzów wspięliśmy się na dach budynku, który stoi obok placu budowy. Wspięliśmy się po to, by pokazać państwu, jak w praktyce wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus. Dzieje się tutaj sporo - mówił reporter Tomasz Zalewa. Dodał, że "prawie stu budowlańców czuwa nad tym, żeby ten termin został zachowany". 

- Termin z miesięcznym wyprzedzeniem do przodu, jest możliwość wcześniejszego oddania do użytku - zadeklarował w rozmowie z TVP Info kierownik budowy. "Na razie wygląda to optymistycznie" - podsumował reporter.

"Budowlańcy przecierają spocone pod kaskami czoła, ale ich twarze goreją optymizmem, tak, zdążą na czas, wykonają plan, nie, przepraszam, dotrzymają terminu, mówią" - ironizuje Wildstein w felietonie.

"Polska rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej"

Następnie w serwisie informacyjnym pojawiła się wypowiedź ekonomisty Sławomira Horbaczewskiego, który stwierdził, że program Mieszkanie Plus "zdecydowanie wychodzi naprzeciw potrzebom tych osób, które nie mają zdolności kredytowej, a mają zbyt duże przychody, by kwalifikować się do mieszkań komunalnych".

- Moim zdaniem 2018 r. to bardzo dobry moment [na oddanie mieszkań - red.], bo wtedy oczywiście będą kolejne efekty programu 500 plus, czyli coraz więcej dzieci - stwierdził Horbaczewski.

Chwilę po wypowiedzi Horbaczewskiego kolejny materiał - tym razem o polskiej gospodarce. "Najnowsze dane o PKB, które poznaliśmy już w zeszłym tygodniu, obfitują w wiele pozytywnych wskaźników" - mówiła zapowiadając reportaż Agnieszka Oszczyk. W materiale padła m.in. wypowiedź ministra finansów Mateusza Morawieckiego. - Wzrost gospodarczy przekroczy najprawdopodobniej nasze własne oczekiwania. Będzie to jeden z najszybszych wzrostów gospodarczych w Europie - mówił Morawiecki.

"Polacy cieszą się, raduje się zaproszony do studia ekspert. Polska rośnie w siłę a ludzie żyją dostatniej. (...) Starszy widz szczypie się, bo czuje się jakby wehikuł czasu przeniósł go 40 lat wstecz i oglądał TVP Szczepańskiego [Maciej Szczepański, działacz PZPR, szef Komitetu ds. Radia i Telewizji - red.]" - skomentował Bronisław Wildstein.

"Na początku pomyślałem, że to sabotaż. TVP Info opanowane zostało przez KOD, który robi wszystko, aby wykpić nową władzę i jej przekaz" - dodał publicysta.

Ostre słowa Wildsteina mogą być zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że od marca ubiegłego roku funkcję szefa publicystyki w TVP Info sprawuje syn publicysty - Dawid. Dawid Wildstein nie odpowiada jednak za kształt serwisów informacyjnych. Nadzoruje je niedawno powołany Grzegorz Pawelczyk.

Więcej o:
Komentarze (287)
Wildstein ogląda w TVP relację z budowy i przeciera oczy ze zdumienia. "Jak za Gierka"
Zaloguj się
 • wloczykij1979

  Oceniono 21 razy 15

  Totalnie zniszczą autorytet telewizji. Propaganda idąca za daleko staje się śmieszna. I jeszcze za to abonament?

 • stefan-50

  Oceniono 11 razy 9

  A czego on się spodziewał ? Ja ( w swoim odczuciu) mniej bystry od Wildsteina od początku PiSowskiej praktyki spodziewałem się właśnie tego. Przecież to najbardziej bolszewickie ugrupowanie w całych byłych demoludach.

 • mo60

  Oceniono 11 razy 9

  No, panie Wildstein, nie spodziewałem się po panu takiej jawnej przytomności umysłu. Rozumiem, że w końcu TVPiS obraził pańską inteligencję. Moją też obraża.

 • dna_low

  Oceniono 6 razy 6

  Niestety panie Wildstein za późno na opamiętanie, kolaboracja z ludzkimi panami poszła za daleko. Ale to, że nawet Pan zauważa jaką tubą propagandową jest TVPis info, to okoliczność łagodząca.

 • kzet69

  Oceniono 46 razy 6

  A skąd to zdziwienie? Przecież PiS to bolszewia usiłująca odtworzyć PRL-bis...

 • feelek

  Oceniono 5 razy 5

  To wszystko firmuje syn p. Wildsteina.
  Ciekawe kiedy Wildsein zrozumie, że jest bohaterem przyszłej książki: "Resortowi ojcowie, resortowe dzieci"

 • yhwh

  Oceniono 69 razy 5

  Ludziska. Przecież to osiedle stoi już od dobrych kilku, jeśli nie kilkunastu miesięcy :)
  A teraz pokazują jakie to tempo niby mają. To dopiero nadaje się do wykpienia :)

 • vomitorium1

  Oceniono 27 razy 5

  "Starszy widz szczypie się, bo czuje się jakby wehikuł czasu przeniósł go 40 lat wstecz ... "
  tak jest
  dzięki panu prezesowi i dobrej zmianie
  przypominają mi się
  moje lata młode
  (kiedy paradowałem
  z przypiętym do klapy opornikiem)

 • bubi01

  Oceniono 12 razy 4

  Nie ma się czemu dziwić. Wildstein był i jest naturalnym konkurentem Kurskiego, ta hiena czuje zapach nadchodzącej padliny i już skowyczy nad ciepłym półtrupem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX