Wiceminister o sprawie Igora Stachowiaka: Policjanci to byli bandyci w mundurach

- To jest skandal i zasługuje na potępienie - skomentował sprawę Igora Stachowiaka wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Polityk zaznaczył jednak, że prokuratura nie ma sobie nic do zarzucenia.

"Naturalny ten zgon? - No właśnie chyba nie" - zastanawiali się policjanci, których słychać w reportażu wyemitowanym w weekend przez TVN24. Sprawa brutalnego przesłuchania Igora Stachowiaka, który w ubiegłym roku został wielokrotnie porażony paralizatorem i po kilku godzinach zmarł, na nowo rozpoczął dyskusję o policyjnych torturach. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zaznaczył w poniedziałkowym wydaniu "Jeden na jeden" TVN24, że to dowód trwającego od lat "problemu systemowego".

Użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka. Błaszczak polecił zwolnić policjanta

"Kruk krukowi oka nie wykole"

Warchoł przyznał, że problem na komisariatach istnieje i że jako adwokat sam wielokrotnie słyszał o podobnych sytuacjach. - Problemem jest solidarność zawodowa w policji - powiedział. - Kruk krukowi oka nie wykole. Takie skargi często trafiają w próżnię - dodał. Policjantów, którzy użyli przemocy wobec Igora Stachowiaka nazwał "bandytami w mundurach". 

Bodnar jednoznacznie o działaniach policji wobec Igora Stachowiaka. "To były tortury"

Wiceminister sprawiedliwości potwierdził, że prokuratura była w posiadaniu nagrań, które ujawniło TVN. Zaznaczył jednak, że nie jest to dowodem żadnych zaniechań ze strony prokuratora. - Prokuratura działa w tej sprawie szybko, sprawnie i rzetelnie - ocenił. - Zapis z kamery musi zostać zbadany przez specjalistów. To jest jest tak, że prokurator sobie siada, ogląda zapis i składa zarzuty, komu mu się podoba - podkreślił.

Policja: Minister polecił zwolnić policjanta, który użył paralizatora

Więcej o:
Komentarze (160)
Wiceminister o sprawie Igora Stachowiaka: Policjanci to byli bandyci w mundurach
Zaloguj się
 • hiszpan25

  Oceniono 14 razy 12

  - przyczyna smierci naturalna...
  - naturalna?! on ma 5 ran postrzalowych!
  - no to chyba naturalne ze ktos kto dostal 5 postrzalow umiera?...
  :)

 • needmoney

  Oceniono 37 razy 9

  To nie jest "solidarność zawodowa w policji" tylko całej "kasty" resortowych od krawężnika do prokuratora i sędziego ... i ich przydupasów biegłych, komorników itp. itd.
  W czasach gdy każde przesłuchanie (jak i każdy kąt komisariatu) powinno być rejestrowane z jakością fullhd.

 • onduma

  Oceniono 18 razy 6

  Z doswadczenia zyciowego wiem, ze do policji i sluzb nie ida grzeczni chlopcy i humanisci W dziecinswie mieszkalem w podwarszawskiej miejscowosci znanej z przestepczosci. Wielu mlodych zostalo przestepcami, wielu policjantami. Czesto bylo to sprawa przypadku. I wsrod przestepcow i wsrod policjantow byli i dobrzy i zli. Samo zycie

 • japiota

  Oceniono 15 razy 5

  To że wśród policjantów znajdują się psychole którzy w szale zabiją człowieka to może się zdarzyć i zdarza na całym świecie. I to nie jest problem.
  Problemem jest to że nikt z policjantów obecnych na komendzie nie przerwał bestialstwa, że komendant jednostki musiał przyzwalać na takie metody a najgorsze jest to że policja ani prokuratura nie przeprowadziły szybko rzetelnego śledztwa którego wyniki byłby podane ze szczegółami do publicznej wiadomości co może otrzeźwiło by następnych Rambo.
  To nie jest sprawa podobna do Pyjasa - bo Pyjas został zamordowany żeby zastraszyć opozycję.
  Tutaj zamordowano niewinnego człowieka zgarniętego przypadkowo z ulicy.
  Powtarzam że nie to morderstwo jest najgorsze- przerażające jest mataczenie kumpli z komendy, przełożonych od najniższego do ministra, prokuratury od najniższego do ministra .
  To samo jest przy wypadku szydło - 11 BORowców zgodnie zeznaje że sygnał był a wszyscy postronni zeznają że sygnału nie było. Co zeznała bogobojna Beata ?
  Tak wygląda gnicie państwa drodzy PiSprzyjaciele które podobno mieliście naprawiać.

 • djarev

  Oceniono 22 razy 4

  Sprawa nie jest czarno-biała, tylko raczej szara. Zatrzymany to nie był grzeczny i prawy obywatel i miał PRAWNY obowiązek stosować się do poleceń policji. Policja miało prawo użyć siły, niestety policja NADUŻYŁA siły i w tym cały problem. Tutaj wszyscy są winni - i policjanci i ten facet wyrywający się policjantom, biegający po mieście pod wpływem amfetaminy.

 • starblast

  Oceniono 12 razy 2

  Prokuratura musi być bez skazy, bo przecież Zero-Ziobro nią steruje. Przyznanie, że było inaczej to samobójstwo. Prokurator prowadzący sprawę nie zawiesił policjantów biorących udział w zatrzymaniu Igora czy jego torturowaniu. Wobec zwykłego obywatela byłoby podejrzenie matactwa, a w tym przypadku oprawcy chodzą swobodnie i mogą użyć podobnych środków wobec innych Polaków. Jeden trup to zbyt mało, żeby coś zaczęło się dziać?

 • damtek

  Oceniono 14 razy 2

  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
  MAMY DO CZYNIENIA Z ZABÓJSTWEM DOKONANYM W BESTIALSKI SPOSÓB PRZEZ FUNKCJONARIUSZY
  Nie wiadomo co bardziej przeraża w tej sprawie, sam akt zabójstwa czy próba tuszowania mordu przez policję i prokuraturę.
  Zatrzymania i zastraszanie świadków, kasowanie zapisu monitoringu, zeznawanie nieprawdy przez pracowników komisariatu, wydany rodzicom prokuratorski zakaz robienia zdjęć zmarłego syna.
  Nie mamy tu do czynienia z przekroczeniem uprawnień przez jednego czy trzech funkcjonariuszy. To strukturalne działanie całej komendy i prokuratury które starały się zatrzeć dowody zbrodni. Bo tylko tak nazwać można katowanie na podłodze łazienki niewinnej osoby unieruchomionej kajdankami która błaga o pomoc.
  W normalnym europejskim kraju osoba odpowiedzialna za pracę funkcjonariuszy którzy zamordowali człowieka i wspólnie z przełożonymi i prokuraturą zacierali ślady bojkotując śledztwo - czyli właściwy minister podała by się do dymisji.
  21.05.2017

 • onduma

  Oceniono 16 razy 2

  Jak szkolicie sluzby w USA i Izraelu to co sie dziwicie. Zreszta na forach czesto widze zachwyt nad polcja w USA co strzela bez ostrzezenia i nas sluzbami Izraela co nocą wpadaja do palestynskch wiosek bijac ludzi. Kto z kim przestaje takim sie staje. Wielu podziwia bezwzglednosc Usoizraela nie zdajac sobie sprawy czym to skutkuje, takze dla nas

 • franek-janek

  Oceniono 14 razy 2

  To nie tylko solidarnosc zawodowa, to jest banda PiSu ktora ta solidarnosc promuje jesli nie jestes z nimi. Sa tez granice solidarnosci, to jest morderstwo z aprobata zwierzchnikow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX