Zakłócili przemówienie Dudy. Najadł się wstydu przed prezydentem Niemiec

Protest podczas spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec w Warszawie. Jak podało Radio ZET ludzie zakrzykiwali Dudę. W rękach trzymali egzemplarze konstytucji.

Informację o zajściu na Twitterze podała Anna Józefowicz, dziennikarka Radia Zet. Radio informowało też o tym na swojej stronie. 

Dzisiejsza wizyta prezydentów Polski i Niemiec na Stadionie Narodowym odbyła się po rozmowach Andrzeja Dudy i Franka-Waltera Steinmeiera. Obaj przywódcy otworzyli niemieckie stoisko z książkami podczas 8. Warszawskich Targów Książek.

Tłumaczenie książek na języki obce to element budowania więzi pomiędzy państwami i więzi między ludźmi – tak między innymi mówił prezydent Andrzej Duda.

Jego przemówienie było jednak zagłuszane okrzykami "konstytucja". Ludzie krzyczeli "będziesz siedział". Protestujący trzymali w rękach egzemplarze polskiej konstytucji.

- Prezydenta A. Dudę na Warszawskich Targach Książki wita grupa osób z najważniejszą książką w Polsce -napisała dziennikarka Zetki.

To nie pierwszy raz, kiedy przemówienie Andrzeja Dudy zostało zakłócane przez jego przeciwników. Największym echem odbiło się przywitanie prezydenta w Nowym Jorku oraz w Meksyku. Ostatnio doszło też do incydentu w Obornikach Wielkopolskich.

Pierwsza wizyta prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera po objęciu urzędu

Więcej o: