Groził na Facebooku śmiercią posłance PO. Sąd w Gryfinie skazał hejtera

Gryfiński sąd skazał Mariusza F. na karę więzienia w zawieszeniu, grzywnę, publiczne przeprosiny i zwrot kosztów. Mężczyzna w styczniu ub. r. wysłał kilka wulgarnych wiadomości do posłanki PO Agnieszki Pomaskiej.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska w styczniu 2016 r. otrzymała kilka wiadomości za pośrednictwem portalu społecznościowego. Autor wiadomości, Mariusz F., nie tylko obrażał w nich parlamentarzystkę, ale groził jej i jej córce. Sprawa trafiła do prokuratury, a potem do sądu.

- Miałam poczucie zagrożenia. Mam w tyle głowy, że za przemocą słowną może pójść przemoc fizyczna  - mówiła dziś posłanka.

Jak informuje "Rzeczpospolita", Mariusz F. nie przyznawał się do winy i twierdził, że rozprawa to "polityczna farsa".

Agnieszka Pomaska ogłosiła dziś na Twitterze, że sąd w Gryfinie (woj. zachodniopomorskie) zasądził mężczyźnie karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł grzywny, przeprosiny w mediach i zwrot kosztów procesu.

- Nawet mniej istotne od samego wyroku jest uzasadnienie, które przedstawiła pani sędzia. Pani sędzia podkreśliła, że nie może być zgody na sianie nienawiści w internecie, na stosowanie przemocy słownej - mówiła posłanka po ogłoszeniu wyroku.

- Oczekiwałabym jakiejś skruchy od oskarżonego, ale on nie uznawał użytych przed siebie słów za obraźliwe. To jest przerażające, że ta osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że zrobiła coś złego - dodała Pomaska. 

Mariusz F. jeszcze przed zapadnięciem wyroku zapowiadał, że będzie się odwoływał.

Agnieszka Pomaska: "Kaczyński był w furii, wyrwał mi telefon"

Więcej o: