Morawski przeprosił, ale sędziom TK to nie wystarczy. "Obmowa i oszczerstwo są niegodne"

• 8 sędziów TK napisało oświadczenie ws. wypowiedzi Morawskiego
• Piszą, że te słowa "godzą w autorytet Trybunału"
• Oświadczenie podpisał m.in. wybrany przez PiS Piotr Pszczółkowski

Sędzia dubler TK Lech Morawski podczas sympozjum w Oksfordzie mówił m.in. o korupcji wśród sędziów Trybunału. Przeprosił po interwencji prezes TK Julii Przyłębskiej. Ale ośmiu sędziom TK to nie wystarczy. Wydali właśnie oświadczenie, w którym wyrażają swoją dezaprobatę. Podpisał je m.in. wybrany przez PiS sędzia Piotr Pszczółkowski

Co piszą sędziowie w oświadczeniu?

Według sędziów, słowa Morawskiego "godzą w autorytet Trybunału i dobre imię jego sędziów" - podaje TVN24. "Formułowanie przez profesora prawa bezpodstawnych zarzutów jest złem społecznym, niszczy dobro wspólne i nie powinno pozostać bez odpowiedzi" - piszą w oświadczeniu. Domagają się też od kierownictwa TK wszczęcia stosownych kroków prawnych. "Obmowa i oszczerstwo są zachowaniem niegodziwym. Dlatego sprawy nie można zamknąć umieszczeniem jego lakonicznego komunikatu na stronie internetowej TK" - argumentują.

Co mówił Morawski w Oksfordzie?

Morawski był we wtorek uczestnikiem sympozjum na Uniwersytecie w Oksfordzie. Jak informuje Onet.pl, sędzia już na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że zaprezentuje stanowisko rządu PiS. - Reformy polskiego rządu mają zwalczyć ogromną korupcję. Korupcja niszczy mój kraj. Są w nią zamieszani najważniejsi politycy, prawnicy, w tym sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego - przekonywał. Negatywnie wypowiadał się również na temat obowiązującej konstytucji. Twierdził, że może być interpretowana w dowolny sposób. Przyznał również, że "polski rząd jest przeciwny homoseksualistom, ale nie są oni ścigani przez prokuraturę".
 

"Obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom". Polski sędzia w skandalicznym wystąpieniu na Oxfordzie

Więcej o:
Komentarze (167)
Morawski przeprosił, ale sędziom TK to nie wystarczy. "Obmowa i oszczerstwo są niegodne"
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 26 razy 8

  Skorumpowany chamie, pachołku Kaczenki, spowodowałeś wypadek, ofiara ma poważne obrażenia, wpakowałeś szarego Polaka w ogromne problemy finansowe, zdrowotne, robisz jeszcze z ofiary kata, migasz się jak gnojek, tfu pisi profesurze. Facio nie ma moralnych kwalifikacji na sędziego, to kompletne zero i Zero stoi za matactwem i ukrywaniem tego gnojka przed odpowiedzialnością. Wtf opozycjo macie taki wołający o pomstę do nieba przykład pisiego szamba, hipokryzji wałkujcie tę sprawę gdy tylko macie możliwość zabrania głosu, szczególnie w pisich mediach.

 • p.a.f.1970

  Oceniono 32 razy 8

  Z niego taki profesor, jak z koziej dupy trąba.

 • zbych1rych

  Oceniono 32 razy 8

  Ten mądry inaczej winień odpowiadać przed Sądem . To bydle powinno raz na zawsze skończyć na śmietniku

 • zyks

  Oceniono 13 razy 7

  Dobra Zmiana dba, żeby naród miał trochę rozrywki: jak nie Caracale, to widelce, jak nie widelce, to Mistrale za dolara, jak nie Mistrale, to Misio, jak nie Misio, jak nie Misio, to 27:1, jak nie 27:1, to limuzyny, jak nie limuzyny, to Berczyński, jak nie Berczyński, to Morawski. I tak co 2 tygodnie. A Prezes, Adrian, Krycha i 3 Beaty, to już permanentnie, na bieżąco.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 15 razy 5

  obmowa?sędzia zurek kupił 24 nieruchomości w całej Polsce..z pensji sędziowskiej..a afera w Krakowie?a sprawy z kamienicami warszawskimi nie przechodziły przez sądy?

 • jag83

  Oceniono 10 razy 4

  Profesor publicznie poinformował o korupcji w TK i SN. Jako prawnik powinien wiedzieć, że teraz jego obowiązkiem jest zgłosić ten fakt do prokuratury. I teraz niech nie składa krzywych wyjaśnień, że został źle zrozumiany. Albo konkrety w postaci zgłoszenia przestępstwa (przestępstw) wraz z dowodami, albo po prostu parę procesów cywilnych z oskarżenia poszkodowanych oszczerstwami. Wg kodeksu Bohdziewicza można było jeszcze zażądać tzw. satysfakcji, ale nie jestem pewien, czy ten pan ma jeszcze tzw. zdolność honorową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX