Donald Tusk wezwany na przesłuchanie ws. Smoleńska. Przyjedzie? Zapytał go o to reporter

Donald Tusk został wezwany przez prokuraturę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie wiadomo, czy stawi się w Warszawie.

- Nie wiem, czy przyjadę do Warszawy na przesłuchanie 5 lipca - powiedział w rozmowie z dziennikarzami szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Informację podały PAP na Twitterze oraz TVN24.

Donald Tusk zdradził oprócz tego reporterowi TVN24, że nie będzie się zasłaniał immunitetem, póki ta sprawa nie będzie mu przeszkadzała w pracy - podała telewizja.

Prokuratorzy zajmujący się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej chcą przesłuchać Tuska. Dlaczego?  

Donald Tusk wezwany ws. Smoleńska

Z początkowych informacji wynikało, że przesłuchanie będzie dotyczyć rzekomej zdrady dyplomatycznej, do jakiej miało dojść w związku z katastrofą smoleńską. W rozmowie z TVN24 rzeczniczka Prokuratury Krajowej doprecyzowała jednak, że chodzi o wątek "w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych m.in. poprzez niewnioskowanie i nieuczestniczenie w wykonywanych w Rosji sekcji zwłok ofiar katastrofy oraz poprzez nienakazanie powtórnego przeprowadzenia tych czynności w Polsce".

A co ze wspomnianą "zdradą dyplomatyczną"? - Nie umiem teraz odpowiedzieć na to pytanie - powiedziała rzecznik PK.

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o:
Komentarze (214)
Donald Tusk wezwany na przesłuchanie ws. Smoleńska. Przyjedzie? Zapytał go o to reporter
Zaloguj się
 • binio01

  Oceniono 86 razy 20

  Pan Tusk podziwia z okien pociągu Stocznię Gdańską - tą samą , którą on i polityczni jego kumple doprowadzili do upadłości ...

 • kibolbandyta

  Oceniono 86 razy 20

  No. Donald jak zawsze świeci przykładem czyli namawia do łamania prawa. Płacić abonament? Nie trzeba. Stawić się na przesłuchanie? A po co? Brać przykład z Słońca Peru.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 91 razy 15

  Niech zostanie w Brukseli jak najdłużej - powrót do polskiej polityki tego cynicznego bajeranta, proniemieckiego lalusia byłby katastrofą dla Polaków. Dewastował Polskę przez 7 lat, robił z Polski kolonię. Niech mu Bruksela lekką będzie....

 • stupid_writer

  Oceniono 38 razy 10

  Wzywac to prezes moze tylko Pana Boga, aby mu wybaczyl ten "haniebny lot braciszka"! Beczka smiechu i tyle, Tusk jest za wysoko, nie te "progi" prezesie!

 • 31.februarius

  Oceniono 43 razy 9

  "Donald Tusk wezwany na przesłuchanie ws. Smoleńska. Przyjedzie?"

  Nie, tym razem przyjdzie pieszo!

 • cholonek

  Oceniono 37 razy 7

  "Przyjedzie? Zapytał go o to reporter"
  analfabetyzmo-debilizm czerski nadal kwitnie.
  zapomnieliście dopisać "Odpowiedział. Dziennikarz napisał o tym artykuł. Jak brzmi odpowiedź? Napisaliśmy o tym w publikacji..."

 • stoperan12

  Oceniono 31 razy 7

  cała polityka w Polsce kreci się wokół nienawiści kurdupla do Tuska> jego marzenie to Tusk w kajdankach. ty zakichany kurduplu to ty będziesz kajdankach już niedługo

 • marywil2012

  Oceniono 24 razy 6

  co by zrobił w takiej sytuacji polityk pisowski, gdyby jego partia była w opozycji? Dajmy na to taki szeregowy poseł, powiedzmy Kaczyński? Niech będzie, Kaczyński. Jak wiem, że to absurd, po kaczyńśkie nie dostałby nigdzie posady o randze międzynarodowej, bo zajęty jest wstawaniem z kolan, ale powiedźmy, że akurat pojechał do Odessy odwiedzić rodzinę. Zatem najpierw zażądałby, buńczucznie, żeby partia rządząca najpierw przeprosiła za to, że rządzi i że nie rządzi on. No i że oczywiście, żeby przestali rządzić ci co rządzą, bo to on powinien. A skoro on powinien, to mogą przyjechać do niego i go raz jeszcze przeprosić i oczywiście najlepiej na kolanach i za rzeczy, które prezes wpisze na in blanco, wstecz i w związku z działeniem przodków najlepiej do 11 pokolenia, bo jak wiadomo, nawet niektórzy piastowie byli niemcami, albo rusinamy, więc nie wiadomo, nie wiadomo i on się wtedy zastanowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX