"Szydło szantażowała Kaczyńskiego swoją dymisją". Newsweek: PiS planuje rekonstrukcję rządu

Jarosław Kaczyński rozważa zmiany w rządzie, niewykluczone, że stanowisko straci premier Beata Szydło - twierdzą rozmówcy "Newsweeka".

W ostatnich miesiącach miało dojść do ochłodzenia relacji między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a premier Beatą Szydło - podaje "Newsweek". Powodem ostatniego zgrzytu miało być niedawne odwołanie prezesa PZU Michała Krupińskiego. "Do roszady doszło za plecami pani premier. Szydło potraktowała to ambicjonalnie, poczuła się urażona i zaczęła się domagać odkręcenia zmian. (...) Szantażowała Kaczyńskiego swoją dymisją" - twierdzi jeden z rozmówców tygodnika.

Według "Newsweeka" Jarosław Kaczyński zastanawia się w związku z tym nad poważnymi zmianami w rządzie. "Wszystkie możliwości wchodzą dziś w grę, włącznie z najbardziej radykalnym wariantem czyli z wymianą premiera" - twierdzi informator "Newsweeka". Ewentualne zmiany miałyby zostać ogłoszone 1 lipca podczas kongresu PiS.

Rzeczniczka o relacjach Szydło i Kaczyńskiego

- Relacje premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego są bardzo dobre. To mój jedyny komentarz na ten temat - stwierdziła w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Z rzecznikiem rządu Rafałem Bochenkiem nie udało nam się skontaktować.

Więcej o: