Występ sędziego TK w Oksfordzie. "Rząd jest przeciwko homoseksualistom, ale nie są ścigani"

Prof. Lech Morawski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, wziął udział w naukowym sympozjum na Uniwersytecie Oksfordzkim. Już na początku zaznaczył, że zaprezentuje stanowisko polskiego rządu.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Lech Morawski był we wtorek uczestnikiem sympozjum "The Polish constitutional crisis and institutional self-defence" ("Polski kryzys konstytucyjny i instytucjonalna samoobrona") na Uniwersytecie w Oksfordzie. Jak informuje Onet.pl, sędzia już na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że zaprezentuje stanowisko rządu PiS.

- Reformy polskiego rządu mają zwalczyć ogromną korupcję. Korupcja niszczy mój kraj. Są w nią zamieszani najważniejsi politycy, prawnicy, sędziowie, w tym sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego - przekonywał Morawski.

 

Sędzia negatywnie wypowiadał się również na temat obowiązującej konstytucji. Twierdził, że może być interpretowana w dowolny sposób. Przyznał również, że "polski rząd jest przeciwny homoseksualistom, ale nie są oni ścigani przez prokuraturę".

- Obecny rząd nie cieszy się poparciem tzw. oświeconych elit, politycznego i ekonomicznego establishmentu, nie jest popierany przez większość naukowców. Jest popierany przez większość zwykłych ludzi - mówił Morawski. - Tylko silne państwo może bronić obywateli - zaznaczył sędzia.

Trybunał Konstytucyjny: Sędzia nie reprezentował polskiego rządu

Na publikację Onet.pl zareagowało biuro Trybunału Konstytucyjnego, które w opublikowanym komunikacie zaznaczyło, że prof. Lech Morawski nie reprezentował polskiego rządu.

"Sędzia Lech Morawski był uczestnikiem konferencji naukowej (...) Trybunał z zażenowaniem i przykrością przyjmuje medialne zarzuty, jakoby sędzia Trybunału mógł się podjąć funkcji „reprezentanta rządu”" - czytamy w komunikacie TK.

Lech Morawski został wybrany na sędziego TK głosami Prawa i Sprawiedliwości w grudniu 2015 r. W tym samym miesiącu został też zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Był jednym z trzech sędziów, których ówczesny prezes TK Andrzej Rzepliński nie dopuszczał do orzekania. Decyzję Rzeplińskiego uchyliła nowa prezes TK Julia Przyłębska w grudniu 2016 r.

Więcej o:
Komentarze (433)
Występ sędziego TK w Oksfordzie. "Rząd jest przeciwko homoseksualistom, ale nie są ścigani"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 85 razy 67

  Zadebiutował pan sędzia z przytupem na międzynarodowej arenie. Pan prezydent powinien być dumny sam go nocną porą zaprzysięgał na rozkaz prezesa.

 • kzet69

  Oceniono 64 razy 56

  sędzia TK przedstawiający się jako "przedstawiciel rządu" powinien być natychmiast usunięty ze stanowiska za sprzeniewierzenie się niezależności

 • maxthebrindle

  Oceniono 48 razy 48

  'Nas nie popierają wykształceni, elity i naukowcy, ale popiera nas NARÓD' - powiedział Wowka Andriejewicz przykładając pistolet do potylicy wroga narodu...

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 44

  Ścigać to trzeba takiego kompromitującego się idiotę. Pisowski nominat taki sam mądry jak ci co go wybrali..

 • szaja25

  Oceniono 44 razy 42

  Przez ostatnie osiem lat tacy osobnicy byli chyba pochowani przed światem, a teraz wyłazi "to"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX