Kaczyski zwouje kongres PiS. Przedstawi plany, ruszy w Polsk, a moe nawet wymieni cz rzdu

1 lipca odbdzie si druga cz kongresu Prawa i Sprawiedliwoci - podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. T informacj mia przekaza wadzom okrgw partii prezes Jarosaw Kaczyski.

Znana jest już data kolejnego kongresu PiS. Jak nieoficjalnie podaje Polska Agencja Prasowa, odbędzie się on 1 lipca - tę datę miał przekazać szefom okręgów prezes partii Jarosaw Kaczyski. Data kongresu była kilkukrotnie przesuwana. Poprzedni odbył się w ubiegłym roku, także w lipcu.

Tegoroczny kongres jest o tyle ważny, że Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić na nim plany na drugą część kadencji. Jak w kwietniu informowała "Rzeczpospolita", mogą wtedy paść również deklaracje związane z ewentualną rekonstrukcj rzdu Beaty Szydło. Po kongresie prezes PiS Jarosław Kaczyński ma rozpocząć objazd po Polsce.

Kaczyński: PiS miało trudny okres

Podczas ubiegłorocznego kongresu Kaczyński został ponownie wybrany na prezes partii, nie miał żadnych kontrkandydatów. W przemówieniu krytykował poprzedni rzd PO-PSL, zapowiadał też m.in. prace nad nową konstytucją. Odniósł się również do drogi, jaką przebyła partia w ostatnich latach.

- Okres od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 r. był dla PiS wyjątkowo trudny. Doszło do rozłamu w partii, była atakowana bardzo agresywnie ze wszystkich stron. Zniecierpliwienie wobec PiS wykazywali także ludzie z ośrodków prawicowych - mówił w lipcu 2016 r.  Kaczyński.

Po ponownym wyborze na szefa partii Kaczyński mówił: "Jestem przekonany, że ta mocna drużyna, która jest w tej chwili w rządzie, Pałacu Prezydenckim, partii - da radę".