Marek Magierowski odszedł ze stanowiska rzecznika prezydenta Dudy

Marek Magierowski zrezygnował ze stanowiska w Kancelarii Prezydenta - podał portal wpolityce.pl. Rzecznik potwierdził nam tę informację.

"Względy rodzinne" mają być oficjalną przyczyną odejścia Marka Magierowskiego ze stanowiska dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta - czytamy na wpolityce.pl, który jako pierwszy napisał o sprawie.

Choć w rozmowie z nami Biuro Prasowe nie mogło "ani potwierdzić, ani zaprzeczyć", to sam Magierowski w wysłanym SMS-ie przyznał, że zrezygnował.

Były dziennikarz był rzecznikiem Andrzeja Dudy od grudnia 2015 roku. Kilka miesięcy wcześniej zaczął pracować w Kancelarii Prezydenta jako ekspert ds. dyplomacji publicznej.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Magierowskiego na stanowisku szefa biura prasowego. 

Starcie z rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości

Pod koniec kwietnia doszło do zgrzytu między Magierowskim a rzeczniczką PiS, Betą Mazurek. 

- Według prezydenta Andrzeja Dudy pisemna forma kontaktu między urzędami zazwyczaj nie odpowiada tym osobom, które mają problem z czytaniem. Ten brak można uzupełnić w szkole - powiedział w wywiadzie dla Onet.pl dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

Był to komentarz do wcześniejszej wypowiedzi rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. Ta skrytykowała porozumiewanie się prezydenta z Antonim Macierewiczem przy pomocy listów.

- Do słów pana Magierowskiego odniosę się bezpośrednio do niego. Nie będę z nim rozmawiała przez media - zapowiedziała w wypowiedzi dla TVN 24 Mazurek. - Będzie okazja taka, że z pewnością się spotkamy, będzie czas na wyjaśnienie sobie tego, co warto mówić, a co nie. Nie będę go odsyłała do szkoły - powiedziała.

"Odejście Marka Magierowskiego pogłębia chaos"

Na Twitterze już pojawiły się pierwsze komentarze dziennikarzy i spekulacje co do przyczyn i okoliczności rezygnacji rzecznika. "Odejście Marka Magierowskiego pogłębia chaos wywołany propozycją PAD dotyczącą referendum" - ocenił dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński. "Wygląda na to, że prezydent nie uprzedził nie tylko Jarosława Kaczyńskiego i PiS, ale też Marka Magierowskiego o planach referendum. Nie dziwię się więc, że odszedł" - napisał.

"Czyli Pan Prezydent nie chce wojny z rzeczniczką PiS" - napisał gen. Stanisław Koziej?.

"Posada szefa biura prasowego prezydenta zdaje się być bardzo niestabilna. Niespełna dwa lata i trzeba szukać trzeciego kandydata" - ocenił dziennikarz Konrad Piasecki.

Pojawiły się też spekulacje, czym teraz będzie zajmował się były rzecznik i czy wróci do mediów. 

"Magierowski w rozmowie ze mną dla 'Do Rzeczy' zapowiedział, że nie wróci już do mediów. Błąd! Byłby dziś jeszcze ciekawszym publicystą" - napisał Marek Migalski. 

"Magierowski pewnie wróci do mediów. I to będzie źle świadczyło o polskim dziennikarstwie"  - ocenił z kolei ekonomista Radek Piekarz.

Więcej o: