Tym spotem PO zaprasza na marsz. "Niestety dobre", "Beznadziejny, jak pierwsze polskie reklamy"

Jutro o godz. 13 z Placu Bankowego startuje Marsz Wolności organizowany przez Platformę Obywatelską. Z tej okazji partia opublikowała zapowiadający spot. Produkcja nie wszystkim się jednak spodobała.

Platforma Obywatelska zachęca do udziału w sobotnim Marszu Wolności w Warszawie m.in. za pomocą spotu, który wczoraj został opublikowany na oficjalnym fanpage'u partii na Facebooku.

Krótki film pokazuje rozmowę między kilkuletnią dziewczynką, a jej matką. Kilkulatka chce wiedzieć, czym jest gorszy sort. "To jesteśmy my. Ja. Tata. Ty" - tłumaczy kobieta. "A babcia?" - dopytuje dziewczynka. "Babcia to na pewno" - wyjaśnia mama dziewczynki. Później dodaje: "taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on". Kilkulatka uznaje, że "trzeba mu powiedzieć, że to jest nieprawda". "To chodź! Razem mu powiemy!" - zachęca kobieta.

Krótki film wywołał mieszane uczucia wśród oglądających, którzy dzielili się swoimi obserwacjami w komentarzach.

"Fatalny ten spot. Powinno być radośnie, by cieszyć się wolnością, konstytucją, pokazać swój patriotyzm... szkoda" - napisała jedna z użytkowniczek.

"Filmik jest tak beznadziejny, jak pierwsze polskie reklamy. Nienowoczesny, przesłodzony, nudny... Propagandę trzeba umieć robić" - skomentowała pod spotem scenarzystka Ilona Łepkowska.

Były również i komentarze pozytywne. "Moja szkoła! Jestem dumna z mamy i córki! Idę z nimi" - skomentowała jedna z oglądających.

"Piękny filmik! Trzeba dzieci uczyć, co to jest wolność, miłość i szacunek do innych, a nie krępować je w kajdany ideologii religijnej i nietolerancji" - stwierdziła inna

Film spodobał się Adamowi Hofmanowi. - Niestety dobre - napisał na Twitterze były polityk PiS. Potem dodał, że to materiał nagrany dla zwolenników PO i to do nich ma trafić. "Jak rozumiem to jest spot mobilizujący elektorat (marsz). Generalizacja plus emocje (dziecko) zrobią swoje" - stwierdził.

PiS publikuje własny spot

Prawo i Sprawiedliwość odpowiedziało dziś własnym kilkudziesięciosekundowym filmem zatytułowanym "#POkażcie program". Partia Jarosława Kaczyńskiego domaga się od opozycji jasnej odpowiedzi na pytania dotyczącego tego, czy PO zamierza m.in. zlikwidować lub ograniczyć program "500 plus" i czy podwyższy wiek emerytalny.

 

- Dzisiejsza opozycja nie ma Polakom nic do zaoferowania. Jeśli PO jest odważną partią, powinni odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, jakie zadaje im dzisiaj PiS - mówiła dziś rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Więcej o: