"Wiadomości" oburzone alarmują: "Odradza się przemysł pogardy!" Wszystko przez te dwa żarty

"Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich stał się obiektem drwin. Dlaczego znów odradza się przemysł pogardy wobec tragicznie zmarłej pary prezydenckiej?" - pytała Danuta Holecka zapowiadając ostatni materiał "Wiadomości"

W dzisiejszych "Wiadomościach" wyemitowano materiał o "przemyśle pogardy". Jego punktem wyjścia były dwa (tak, dwa) wpisy na Twitterze o pomniku Kaczyńskich w Białej Podlaskiej

Pierwszy z nich to wpis Radosława Sikorskiego, który faktycznie mógł wzbudzić niesmak. "Jeśli będą dotacje, postawię w mojej wsi pomnik obu braci Kaczyńskich. Z napisem na cokole, ku przestrodze: TERRAIN AHEAD! PULL UP!" - napisał były szef polskiej dyplomacji.

Ale "Wiadomości" zgromiły również Romana Giertycha, który wcale nie żartował z katastrofy smoleńskiej. Adwokat Donalda Tuska napisał na Twitterze: "Mój program budowy pomników Kaczyńskiego w każdej wsi będzie się nazywał: 'Wieś Kaczyńskim stoi!'".

Oba wpisy zostały przez komentatorów "Wiadomości" nazwane "chamstwem", "perfidią" oraz "retoryką godną Janusza Palikota". Ich wypowiedzi uzupełniła autorka materiału Ewa Bugała:

Tacy politycy jak Palikot i Sikorski nigdy nie kryli niechęci do sposobu uprawiania polityki i myślenia o Polsce Lecha Kaczyńskiego, który jako pierwszy prezydent wolnej polski udowodnił, że nasz głos liczy się na arenie międzynarodowej.

Ciąg dalszy materiału to laurka dla Lecha Kaczyńskiego: przypomnienie wizyty w Tbilisi "u którego bram stały już wojska Putina" i fragmenty przemówień. Zmarły prezydent w oczach Bugały jest nie tylko mężem stanu, ale i wizjonerem, który "przewidywał, jak wielkim zagrożeniem może być imperialna polityka Rosji".

Na koniec jeszcze jedno przemówienie, tym razem o potrzebie patriotyzmu oraz pielęgnowaniu tradycyjnych wartości i puenta zasmuconej Bugały:

I za życia Lecha Kaczyńskiego, i dzisiaj niektórych trudno jest przekonać do takiej wizji.

Jeszcze rok temu byście w to nie uwierzyli, ale to się dzieje. Czyli czym przez ostatni rok zaskoczył nas PiS?

Więcej o:
Komentarze (593)
"Wiadomości" oburzone alarmują: "Odradza się przemysł pogardy!" Wszystko przez te dwa żarty
Zaloguj się
 • electron_blue

  Oceniono 136 razy 124

  To jednak ktoś jeszcze ogląda Wiadomości? Jest za to jakiś dodatek specjalny, czy jak?

 • chi-neng

  Oceniono 118 razy 102

  "Wiadomości" oburzone: Odradza się przemysł pogardy! Wszystko przez dwa żarty
  -----
  Hahaha...
  "WALCIE SIE" wlasnym "oburzeniem," wszelkie Paczuskie, Kurskie, Lichockie, Gmyzowe i cala reszta, ile wam sie zywnie podoba.

  WYSCIE Z KACZYM GNOMEM ZAKORZENILI PRZEMYSL, NIE TYLKO POGARDY ALE I NIENAWISCI - DO WAS, KTOREJ NIGDY NIE MINIE!
  To bylo na pocieszenie...

 • szaja25

  Oceniono 90 razy 80

  Holecka, gwiazdko jednego sezonu, czy Ty jesteś taka głupia, czy robisz z siebie idiotkę dla tych pięciu minut, które właśnie trwają, czy dla kasy?

 • stach_79

  Oceniono 82 razy 76

  Głos liczy się na arenie międzynarodowej... Konsul nie przyjmuje odznaczenia, Komisja Wenecka odwiedza bo łamiemy prawo... Samolot z najwazniejszymi osobami na pokładzie rozbija się i wini się o to gospodarza wizyty popadając z nim w coraz większy konflikt, z pogardą odnosi się do rodaka, który osiąga sukcesy i spowodował, że Polska jest szanowana na Arenie Międzynarodowej - TAK TUSK NIE KACZYŃSKI! Zachodni sąsiedzi krytykują Nas za nieposzanowanie prawa i łamanie demokracji... dodatkowo jako osoby reprezentujące kraj stawia się dwóch niezrównoważonych ludzi - minister obrony i spraw zagranicznych! CZy Kaczyński na głowę padł? Jeżeli ktoś zasłużył na pomnik to właśnie Tusk bo to ona spowodował, że sąsiedzi Nas lubią, szanują! Kaczyński psujesz Polskę!

 • lodzermensz1

  Oceniono 81 razy 67

  Dlaczego tym zakłamanym hipokrytom nie przeszkadzają gorsze sorty, komuniści i złodzieje, współpracownicy Gestapo? Dlaczego nie przeszkadza im Tusk w mundurze hitlerowskim, gnidy, mendy, wszy i glisty ludzkie Pietrzaka?
  To nie jest przemysł pogardy. To krytyka polityczna i satyra.
  Zaraz będę haftował...

 • pyosalpinx

  Oceniono 70 razy 62

  Nikt sie nie nasmiewa ze zmarlych....tylko kazdy normalny czlowiek nabija sie z dziecinady jakim jest kult jednostki jaki probujecie serwowac narodowi i stad te dowcipy....ale pisowski mozg jest za prymitywny zeby pojac te roznice.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 65 razy 57

  Przemysł Pogardy i Nienawiści uruchomił Jarozbaw Kłamczyński w 1990 roku przeciw T. Mazowieckiemu !. Przypominam szczylom i gimbusom, że Jarozbaw wtedy prowadził kampanię prezydencką Lecha Wałęsy (słynna "siekierka" i kłamliwa interpretacja "grubej linii"). Jarozbaw i sztab przez niego kierowany oskarżał Mazowickiego o żydowskie pochodzenie, aż proboszcz parafii w Płocku (skad wywodzi się ród Mazowieckich) przewertował księgi kościelne do XVI wieku i żadnych żydów nie znalazł !. I to wymyślił człowiek, który "po mieczu" wywodzi się z Kalksteinów spod Odessy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX