"Nie lubiłam żadnego z naszych prezydentów, ale Duda przerasta wszystkich w beznadziei"

Magdalena Środa bardzo dobitnie pisze, co sądzi na temat prezydentury Andrzeja Dudy. Co prawda nie ukrywa, że nie przepadała za żadnym z dotychczasowych prezydentów, ale dla obecnego nie ma litości.

"Nie lubiłam żadnego z naszych prezydentów. Żaden nie wydawał mi się godny tej roli. Wałęsa, mimo zasług, był histerykiem i intrygantem, do Kwaśniewskiego nie miałam za grosz zaufania (ten PZPRowski styl, to picie z Głódziem, jeżdżenie papamoblie), Lech Kaczynski był poczciwym człowiekiem ale tylko cieniem swojego brata, Komorowski leniwym szlachcicem (no i zabijał bezbronne zwierzęta)... ale Duda! Duda przerasta wszystkich w beznadziei" [pisownia oryginalna - red.] - napisała na swoim profilu na Facebooku prof. Magdalena Środa. 

Zobacz też: Andrzej Duda ogłasza, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków

Filozofkę oburzył ostatni wywiad Andrzeja Dudy dla kanału TVP Historia. Zdaniem Środy, słowa prezydenta o potrzebie polityki historycznej sprowadzają się do propagandy, która na co dzień stosuje partia rządząca. Publicystka wytyka Dudzie, że ten bezmyślnie zachwala żołnierzy wyklętych.

"Powiedział (Duda) 'spór o żołnierzy wyklętych to spór o rząd dusz, o to czy kraj ma być nadal w rekach poskomunistów' przy czym zapewne nie chodziło mu o Czabańskiego czy Piotrowskiego i wielu innych PZPRowców w PiSie. Tylko o tych, których PiS nie lubi" - zwróciła uwagę Magdalena Środa.

Na zakończenie apeluje też do premier Szydło, by ta "popracowała na godnością" głowy państwa.

Andrzej Duda ogłasza, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków

Więcej o: