Kuchciński świętuje 13. rocznicę w UE uroczystym wpisem. Ale zaraz, zaraz, gdzie jest marszałek?

1 maja - dokładnie 13 lat temu - Polska stała się częścią UE. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński postanowił uczcić tę rocznicę okolicznościowym zdjęciem, które jest co najmniej intrygujące.

"Jesteśmy 13. rok w Unii. Ufam, że na przekór przesądom ten rok przyniesie wiele dobrego; silną Europę Ojczyzn z liczącą się w grze Polską" - napisał w poniedziałek na Twitterze Kuchciński. Do wpisu dołączył również zdjęcie - problem jednak w tym, że trudno powiedzieć, co ono przedstawia. Lub miało przedstawiać.

Na pewno nie można się na nim dopatrzyć marszałka we własnej osobie. Zamiast niego na pierwszym planie możemy natomiast podziwiać... biurkową lampę, która być może znajduje się w gabinecie Kuchcińskiego. Polska i unijna flaga, które zmieściły się w kadrze, stanowią zaledwie tło w tym ujęciu.

Oryginalność zdjęcia dostrzegł m.in. Jacek Nizinkiewicz. "Lampka zamiast marszałka Sejmu? #UchoPrezesa ma ułatwione zadanie" - napisał dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Za strategię komunikacyjną marszałka Sejmu i doradztwo w tym zakresie jeszcze do niedawna odpowiadała prywatna firma Gall Media. W połowie marca poinformowano, że Kancelaria Sejmu zapłaciła za pół roku tej współpracy łącznie 60 tys. złotych.

To były chyba najkrótsze obrady Sejmu w historii. Trwały zaledwie półtorej minuty

Więcej o: