Duda: Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej zajmują wiele eksponowanych stanowisk

• Zdaniem prezydenta, potomkowie zdrajców RP piastują w Polsce ważne funkcje
• "Nie będą chcieli, by prawda o ich przodkach zdominowała narrację historyczną"
• Tak Andrzej Duda mówił w wywiadzie dla kanału TVP Historia

- Miejmy tego świadomość, że dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy tutaj walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach, w biznesie, mediach - mówił w wywiadzie dla TVP Historia Andrzej Duda. - Oni nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli - dodał prezydent.

 

Dowiedz się więcej:

Co jeszcze mówił Duda?

Duża część rozmowy poświęcona była polityce historycznej. - Popatrzmy, jak robią to chociażby nasi sąsiedzi. Mamy często zastrzeżenia, bo uważamy, że nie pokazują historii w sposób prawdziwy, czyli przeinaczają fakty historyczne, deprofilują je, ale prowadzą bardzo zdecydowaną politykę historyczną, która niestety nie zawsze jest dla nas korzystna - mówił Andrzej Duda. - My prowadźmy naszą politykę historyczną. Pokażmy prawdę taką, jaka ona była z naszego punktu widzenia jako Polaków - apelował w wywiadzie z okazji dziesięciolecia powstania kanału TVP Historia. Rozmowa odbyła się w w Pałacu Prezydenckim, przeprowadził ją dyrektor stacji Piotr Legutko.

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska. Jedni krzyczą: "Sto lat!", inni "Będziesz siedzieć!"

Więcej o:
Komentarze (1730)
Duda: Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej zajmują wiele eksponowanych stanowisk
Zaloguj się
 • elinstal

  Oceniono 269 razy 261

  Ewidentnie pił do Kaczyńskiego.
  Będzie jatka między prawakami.

  A tak na poważnie; jego głupocie dorównuje jedynie apetyt posłanki Pawłowskiej.

 • zielonyludek

  Oceniono 219 razy 213

  Ja on łatwo rzuca wielkie słowa. "ZDRAJCA".
  Jak łatwo mu przychodzi dzielenie rodaków na lepszych i gorszych.

  a przy okazji: czekam, aż ktoś wyjaśni wszelkie pojawiające się w necie doniesienia nt. ojca Jarosława Kaczyńskiego. Prawicowe media tak wyczulone na "prawdę" i wszelkie "kłamstwa" sprawy Rajmuda Kaczyńskiego w ogóle nie zauważają.

 • lodzermensz1

  Oceniono 187 razy 181

  <<Miejmy tego świadomość, że dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy tutaj walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach, w biznesie, mediach>>
  Czysta prawda. Cenckiewicz, Piotrowicz, Kryże... jak krążą słuchy także Kaczyński...

 • blendyks

  Oceniono 166 razy 164

  Bronisława Komorowskiego w 1979 roku za składanie kwiatów 11 listopada pod Grobem Nieznanego Żołnierza skazywał późniejszy wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS, członek PZPR Andrzej Kryże. Jego ojciec, Roman Kryże, był mordercą sądowym za Bieruta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX