Tak wyglądał dzień z Donaldem Tuskiem. Zapłacili 370 tys. zł na aukcji WOŚP [WIDEO]

370 tys. 200 zł - taką kwotę zapłacili Małgorzata i Adam Skarżyńscy na aukcji WOŚP z Nowego Jorku za możliwość spotkania z Donaldem Tuskiem. Tusk zgodził się przyjąć także osobę, która zaoferowała drugą w kolejności kwotę.

Wśród tegorocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najwięcej zaoferowano za spotkanie z szefem Rady Europejskiej i byłym premierem Donaldem Tuskiem. Zwycięzcy aukcji - Małgorzata i Adam Skarżyńscy z Nowego Jorku - zadeklarowali kwotę w wysokości 370 tys. 200 zł.

Jak podaje TVN24, Skarżyńscy wygrali aukcję zaledwie o włos. Ich konkurent, który zaoferował 370 tys. 100 zł, zaproponował jednak, że wpłaci pieniądze, jeśli Tusk zgodzi się przyjąć także jego. Szef Rady Europejskiej przystał na propozycję, dzięki czemu na konto WOŚP wpłynie łącznie ponad 740 tys. zł.

Państwo Skarżyńscy mieszkają w Stanach Zjednoczonych od lat 80. Wspólnie prowadzą firmę budowlaną. W programie spotkania z Donaldem Tuskiem było m.in. zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej w Brukseli i wspólny obiad.

Podczas tegorocznego 25. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę 105 570 801,49 zł. Celem tegorocznej zbiórki było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Więcej o: