Czy to już konflikt? Poszło m.in. o te słowa minister Streżyńskiej o Macierewiczu

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska w ogniu krytyki polityków PiS. Wszystko przez wczorajszy wywiad, w którym powiedziała, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło.

- Odnoszę takie wrażenie, że co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów. To jest taki dysonans - mówił dziś w TVN24 o minister cyfryzacji Annie Streżyńskiej szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Powiedział też, że "wczoraj był na Radzie Ministrów i pani minister Streżyńska nie wypowiadała się, nie zabierała głosu".

Wszystko przez wczorajsze słowa minister Streżyńskiej, które padły w Radiu ZET. Szefowa resortu cyfryzacji stwierdziła, że nie zgadza się z pewnymi decyzjami, które zapadają w rządzie, dotyczących spraw gospodarczych i infrastruktury. Jako przykład podała także militaryzację cyberbezpieczeństwa.

- Czyli konflikt z Antonim Macierewiczem jeszcze w powietrzu - powiedział prowadzący Konrad Piasecki. 

- To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem, to ludzie lubią o tym w ten sposób pisać, tylko konflikt o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarny i cywilny - odpowiedziała Anna Streżyńska.

Przyznała też, że ministerstwu obrony narodowej "nie wszystko podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w gestii MON".

Szefowa rządu zwołuje ministrów

Premier Beata Szydło zapowiedziała dziś na godz. 16 spotkanie z ministrami i wiceministrami, które ma dotyczyć "lojalności i odpowiedzialności za słowo". Szefowa rządu pytana przez dziennikarzy stwierdziła, że słyszała od minister Anny Streżyńskiej żadnych wątpliwości co do wdrażanych przez rząd projektów.

Sprawę skomentowała również rzeczniczka PiS Beata Mazurek w dzisiejszej rozmowie w Radiu ZET. - Jeżeli pani minister nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest twarzą, jedną z twarzy tego rządu. Po drugie ja pozwoliłam sobie sprawdzić aktywność na radzie ministrów pani minister Streżyńskiej i okazuje się, że ona nigdy nie zgłaszała żadnych uwag co do zmian, które wprowadzamy - stwierdziła Mazurek.

- Różnica zdań nie jest konfliktem. Mamy różnice zdań bardzo często w różnych gremiach, w różnych gronach, to jest zupełnie naturalne - uspokajał z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zobacz także: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o: